.

.

ШПАНСКИ Microblading Aftercare Картички | 50 Пакет | Големина од 3,5 x 2 инчи | за Еднократна употреба најчесто поставувани ПРАШАЊА Microblade Печатени Заверена Препорачува за Нега на ?

ШПАНСКИ Microblading Aftercare Картички | 50 Пакет | Големина од 3,5 x 2 инчи | за Еднократна употреба најчесто

DEN 311.76
Износ

50 ВКУПНО КАРТИЧКИ, печатени премиум картички предната и задната страна на 3.5 х 2" инчен картичка. 14 pt.Мат карта на акции дебелина!.ШПАНСКИ microblading aftercare инструкции за вашите клиенти, со одговорите на microblading најчесто поставувани ПРАШАЊА!.Дизајнот е црна со бели икони, вклучувајќи и информации за microblading aftercare и одговори на најчесто поставувани ПРАШАЊА.Excepto lavar según лас instrucciones, не moje ел área си por 10 días.Esto incluye evitar сауни, sudar y nadar.Не utilice maquillaje durante он máximo де 7 días.Не беба алкохол en exceso, ya que puede retrasar ел proceso де curación.Не rascar ni irritar лас costras.Сакаме да видиме како ќе ја додадете нашата картички на вашата aftercare колекции, случаи, комплет кеси, почетокот колекции, и прикажување на нив со вашиот организаторите!Ве молиме поднесете слики да ни во вашите повратни информации!.ОНА што СТЕ КУПУВАЊЕ : Овој оглас производ вклучува физички испечатени картички.Големина е 2 х 3.5" инчи, секој бизнис картичка е отпечатена на дебели премиум 14 pt.мат карта на акции.Оваа картичка е отпечатен во шпански напред и назад со microblading aftercare и одржување инструкции и одговори на microblading прашања и одговори.КОИ СЕ ОВИЕ ЗА?Овие картички се идеални за веѓа специјалист, техничари, и cosmetologist од областа на microblading, или полу-постојани tattooing техника која создава илузија на постоење сити веѓите.Идејата за делење на microblading картичка е да се двете 1) се прошири на долговечноста на веѓа microblading третман од страна на помагање на вашите клиенти практикуваат безбеден aftercare инструкции и техники, како и 2) ослободување вас, техничар, од одговорноста за обезбедување на долг и детален aftercare инструкции усно.Ако клиенти да ги видите нивните microblading сесија не се трајни како и тие мисла, но исто така видете и тие не се користат правилно aftercare техники предвидени за нив, тие се со поголема веројатност да продолжи да се врати за допир-ups, како и промоција на вашите услуги на други лица.Услови за Користење : дизајн и зборови (содржините) е во сопственост исклучиво од страна на Бутик Маркетинг ДОО.Авторски права 2019 Бутик Маркетинг ДОО.Сите права се задржани.Сите Бутик Маркетинг авторските Права се заштитени со U. S. Закони за Авторски права, и не смеат да бидат репродуцирани во било значително сличен начин.Авторски права прекршителите ќе бидат гонети.ЗОШТО да се КУПИ : Како овластен веѓа техничар со microblading сертификација - треба најдобар aftercare инструкции со што повеќе детали, како е можно!Имајќи ги печатат на овој убав квалитет картичка акции го прави тоа дури и повеќе шанси вашите клиенти ќе ги задржат своите инструкции и прочитајте ги целосно.Тие ќе работат за вас, без оглед на веѓа пенкало ќе се користи, пигмент, маст aftercare, витамин а & d третман, numbing крем, алатки за еднократна употреба, кревет, столици, овие aftercare картички се за вас!Најдете совршениот aftercare картичка за да одговара на вас.

R

Им се допаѓа и на купувачите