.

.

TWAYRDIO 7 Елементи UHF Yagi Антена,11dBi 70cm 400-470Mhz Отворено Насочен Yagi База Антена за Аматерски Радио,ГМРС Repeater Систем,Сателитска Работа

TWAYRDIO 7 Елементи UHF Yagi Антена,11dBi 70cm 400-470Mhz Отворено Насочен Yagi База Антена за Аматерски Радио,ГМРС

DEN 1679.76
Износ

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . [Насочен 7 елементи,3 секции Yagi Антена]Фреквенција : UHF 400-470 MHz; Максимална Моќност-watts : 100 W; Стекнат : 11d Bi(430 MHz); Конектори : SL16/UHF Женски; Отпорност : 50Ω; VSWR : помалку од 1,5; пропусниот Опсег : 50 MHz; Пред Да се Врати Сооднос : >15 d B.Тежина : 0.45 Kg; Димензии : 985mm*373mm; Номинална брзина на ветрот 60 m/s; Монтажа хардвер : Ø30~Ø40 mm; Поларизација : Хоризонтална 3d B Зрак Ширина : 58° ; Вертикална 3d B Зрак Ширина : 40°. [Едноставна конструкција,Лесно Подесување и Собранието]Направени од Антиоксиданс алуминиумска легура,цврсти и издржливи,добро за животната средина прилагодливост; лесни,водоотпорен и отпорен на корозија.Добро за надворешна употреба,силен ветер отпор,Номинална брзина на ветрот 60 m/s; Безбедно во прилог на површинска монтажа со U-Заградата.Високи се здобијат со корист,голема пред да се врати сооднос и SWR; силна directionality.Yagi Антената во голема мера се зголеми јачината на сигналот на антената на вашиот радио,силни анти-притискање,обезбедува стабилно сигнал,се погоди вашиот repeater лесно,да се добие долго растојание за комуникација.Yagi Антена Широко се користи во различни насочен divice : За аматерски 2 Начин на Радио;ГМРС Repeater Системи;полицијата скенер;433mhz радио систем;податоци радио;сателитски работа,ISS (меѓународната вселенска Станица)контакт;Дигитален Радио.Yagi антена може да се користи и во затворени простории и на отворено,компатибилен со повеќето аматерски радио уред.Висока добивка.Силна directionality.Силна анти-притискање.Се реализира долго растојание за комуникација.Едноставна конструкција, лесни и лесна монтажа и демонтажа.Кога се прима, кога вибратор е нормално на земјата, таа е погодна за долги комуникација.Ако вибрациите е паралелна на земјата, тоа ќе влијае на добивка и да формираат Агол со земјата, која не е погодна за долги комуникација.Антени се точно тестирани од страна на сеопфатна мерење на инструментот за пред испорака.UHF Yagi Антена Широко се користи во различни насочен divice : За Baofeng Motorola Yaesu Kenwood аматерски 2 Начин на Радио;ГМРС Repeater Системи;полицијата скенер;433mhz радио систем;податоци радио;сателитски работа,ISS (меѓународната вселенска Станица)контакт;Дигитален Радио.Пакување inlcudes : . 1*UHF Yagi насочен антена. 1*U-Заградата. 1*настава(Не вклучува радио и кабел).UAYESOK Продавница : Ако имате било какви прашања во врска со производот, и да бидат среќни да помогнеме,Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

R

Им се допаѓа и на купувачите