.

.

Daron Поштенски Печат F9F Пантер, Сина

Daron Поштенски Печат F9F Пантер, Сина

DEN 644.88
Износ

Точно да скала модел.Многу детални.екранот стојат вклучени.Моделите се направени со висок квалитет умре-фрлија метал со некои делови се направени со издржлива пластика.Модели се цврсти трупот на авионот.Модели носат автентични детали од оригиналот авиони.Модели се стручно се насликани со внимание на најдобрите детали.Моделот се вистински да скала.Модели се слични по големина лесно да се соберат и да се прикаже.Модели доаѓаат со кориснички дисплеј застане.Моделите се прикажани во режим на лет.Одлично на секоја работна маса, полица или да се прикаже случај.На F9 F Пантер беше Grumman првиот авион-придвижуван авиони и беше користи особено од страна на американската Морнарица и Маринскиот Корпус како нивна примарна борец и земјата-авиони за напад во корејската Војна.Тоа беше еден мотор превозникот борец со трајно поставена крило совет резервоари за гориво, вооружени со четири 20 mm (0. 79 во) топови и широк асортиман на воздух-за-земјата муниција.На Поезијата ги постигна првите Морнарица воздух победата на војна со пукање одредување на Северна кореја Yak-9 и имаше потценети куче борба против способности.Но, тоа беше повеќе познат како тешка птица која се донесе во своите пилоти дома, вклучувајќи три прослави корејската Војна пилоти : Бостон ред Сокс slugger Тед Вилијамс и идните астронаути на Џон Глен и Нил Армстронг.Моделот е приближно 4. 75 инчи во должина и има 5 инчен wingspan.Поштенски Марки Колекција претставува авијација историја од првиот лет низ денешна, опфаќа воени авиони на сите епохи, комерцијални авиони, и просторот.Поштенски Марки Колекција беше создадена со сериозен колекционер на ум како и хобисти и авионски ентузијасти.Без разлика дали сте нови или искусен колектор, Поштенски Марки модели се одличен додаток во вашата колекција и можеби искра на колектор во вас.Поврзете се со нас!. @postagestampairplanes.

R

Им се допаѓа и на купувачите