.

.

Соларен Полнач, Durecopow 20000mAh Преносни Отворено Водоотпорен Соларна Енергија Банка, Кампување Надворешни Резервната Батерија Пакет Двојна 5V USB Порти Излез, 2 Led Светло

Соларен Полнач, Durecopow 20000mAh Преносни Отворено Водоотпорен Соларна Енергија Банка, Кампување Надворешни

DEN 551.76
Износ

Висок Квалитет Преносни Соларен Полнач - водоотпорен, шок-отпорни и dustproof соларен полнач за телефон, опремен со carabiner, компас, и 2 LED светло.Соларна енергија банката обезбедува повеќе погодност во вашата дневна или на патување.Одличен за надворешните активности, како што се кампување, планинарење, и други итни употреба.Сончевиот USB батеријата е pack може да се однесува како еден убав подарок.Две Полни Начин - Надворешна батерија полнач со соларен панел може да ја дополните со соларни или штекер.Компатибилен со вашиот i Phone, Samsung, HTC, Nexus, Go pro Камера, Таблети и други USB уреди.Повеќе од 1000+ надополнување на животен циклус.Dual USB и Моќни LED Светло - Тоа го прави лесно да ја полните два паметни телефони истовремено или таблета со полна брзина. 2 led светилки може да се користи како светилка со Стабилна-СОС-Strobe режим.Пет пилот индикатори се покаже на статусот на батеријата држачи за навремено.Зелено светло кога полнење со соларна, сина светлина врз кога USB полнењето.Безбедност за Употреба - Изработени од еко-пријателски силиконска гума и ABS КОМПЈУТЕР материјал.CE, FCC, Ro HS уверение, сигурен и издржлив.Соларни полнење е полнење начин за итен употреба, и соларен панел ефикасноста на полнење ќе биде под влијание на природните услови и случајни фактори, како ден и ноќ, сезона зима и лето, сончево, облачно, дождливо, и така натаму, па тоа може да потрае малку подолго време за да се наплаќа.Најдобра Гаранција за Соларен Полнач за Телефон - 12 месеци Гаранција 24 часа онлајн услуга по продажбата, Пријателски замени политика.Ние се гордееме со квалитетот на нашите производи.Било какви прашања поврзани со се гарантира со пријателски ЗАМЕНА или РЕФУНДИРАЊЕ на, и, исто така, поддршка 24 часа на интернет по-услуга.Ве молиме да не КОНТАКТИРАТЕ доколку имате било какви проблеми со објекти од HQT-НИ Продавница.Специјален Дизајн за Отворено.Компактен дизајн и со кука + Carabiner, па можете слободно да го закачите на вашиот ранец во кампување, и со тоа ќе ја дополните себе под директна сонце за итни случаи. 1.Dual USB Излези.DC 5 V/2.1 A(еден уред, излезен max 2.1 A), DC 5 V/1 A(два уреди, секој излез 1А) USB порти за Таблети, други паметни телефони или други електронски уреди.DC 5 V/1.5 USB влез за брзо полнење соларна енергија банка себе.Ќе ви овозможи да ја полните два уреди во исто време, USB мобилен телефонски апарат овозможува голема удобност со вас и вашите пријатели кои треба полнење услуги.Контролирани преку интелигентни IC, dual USB порти понуда 5 V/2.1 А излези со голема брзина на полнење и овозможи да ја полните 2 уреди истовремено, компатибилен со сите модели на телефони.Топлина Совет : Ако сакате да ги споделите со двата уреди држачи заедно (два уреди, секој излез 1А) ќе се наплаќа малку побавно, но уред ќе наплаќаат 5 V/2.1 А излези со голема брзина, така полнење ќе биде побрзо. 2.Две LED Светло .Сончева светлина : 3-7 дена (во зависност од временските услови);.Екстра Кука за надворешна итна помош, лесно да се откажам од вашиот ранец за на отворено.

R

Им се допаѓа и на купувачите