.

.

MECCANIXITY Акрилик Цевка Цврсти Круг Цевка Јасно 0.4 ID 1/2 OD 20 големо Влијание за Осветлување, Модели, Водовод, Занаети 4 Пакет

MECCANIXITY Акрилик Цевка Цврсти Круг Цевка Јасно 0.4 ID 1/2 OD 20 големо Влијание за Осветлување, Модели,

DEN 587.76
Износ

Со високо ниво на транспарентност, транспарентни акрилик цевка има силна светлина пренос кога се користи во сијалици и фенери.Кога се користи за превоз течни, протокот на течност во цевка, исто така може да се јасно да се види.Транспарентен ПММА цевка е широко се користи за светилки и фенери, градежни материјали, ракотворби, DIY, и така натаму.На акрилик пластични цевки, е во големина од : 10мм/0.39-инчен внатрешна кол, 12mm/0.47-инчен надворешниот кол, 500mm/20-инчен вкупна должина, 1mm/0.04-инчен дебелина на ѕид.Круг ПММА цевка направена во ПММА материјал, издржлив и долг работен век; Високо ниво на транспарентност, со висока светлина пренос; Крути Круг Цевки има многу висока отпорност.Чекори на инсталација : 1.Подготви ПММА цевка на соодветна големина ; 2.Отсечени должина сакате.Ве молиме Имајте во предвид : ве Молиме изберете соодветна големина на акрилик цевка, особено големината на внатрешниот дијаметар и надворешниот дијаметар.Круг цевка е направена од акрилик материјал, со предност на висока отпорност.На јасни акрилик цевка е широко се користи за вода, систем за ладење, цевка за осветлување, водовод, прикажување на цевка, ракотворби, DIY рачно производство на одлуки, итн.

R

Им се допаѓа и на купувачите