.

.

Мечка Шепи Cultivator Ноктот - Ергономски Градинарство Tools - Рачни Градина Алатка Рака Гребло - Силни Најлон Weeder - Прирачник Катира, Aerating, Застапуваа...

Мечка Шепи Cultivator Ноктот - Ергономски Градинарство Tools - Рачни Градина Алатка Рака Гребло - Силни Најлон

DEN 287.76
Износ

ОСТРА - Одлично за растурање на почвата, катира и отстранување на несаканите остатоци во вашиот цветните леи или зеленчукова градина.ИЗДРЖЛИВИ - Традиционален метал рака алатки се заменуваат со нашите тешки и ултра силни најлон.За трајни градинарство алатка, вие не може да го победи Cultivator Ноктот градина алатка.ЛЕСЕН - Ова рѓа-слободен и лесен катира алатка за брзо ќе го замени потешки и bulkier градина алатки, како вашата омилена двор се имплементира.ЕРГОНОМСКИ - Мечка Шепи Cultivator Ноктот дизајн овозможува природно движење со што се намалува рака и рака замор.Бидејќи прстите се слободни, подигање од карпи и плевели без воопшто поставување надолу е бриз.НАПРАВЕНИ ВО САД - Овој производ е со гордост се направени во САД.ПРЕЗЕМЕ КОМАНДАТА НА ВАШАТА ЦВЕТНИТЕ ЛЕИ со Мечка, Шепи Cultivator Ноктот.Дизајниран за ЛЕСНА УПОТРЕБА И ТРАЈНОСТ на ТРАЈНИ, на Cultivator Ноктот претставува оригинален и нов начин да се градина со рака.СВОЈАТА УНИКАТНА ФОРМА се ВКЛОПУВА ВО ВАШАТА ДЛАНКА ПОЛЕСНО, И им ОВОЗМОЖУВА на ОСВЕТЛУВАЊЕ БРЗ ПРИСТАП ЗА ПОДИГАЊЕ на КАРПИ ИЛИ ОСТАТОЦИ ВО ЦВЕТ КРЕВЕТ БЕЗ воопшто има ПОТРЕБА ДА се ПОСТАВИ НАДОЛУ, што доведува до ПОЕФИКАСНО КАТИРА со помалку време поминато во потрага за алатката можете само да се стави долу.Овој дизајн е исто така полесно на оние gardeners со артритис.ИЗДРЖЛИВИ, СВЕТЛИНА, СИЛНИ И ' РЃА СЛОБОДНИ НАЈЛОН има замени тешка и гломазна градина рака алатки на минатото.На Cultivator ноктот ќе ви се допаднат со ОСТАР TINES кој лесно се ОЛАБАВИ ПОЧВАТА И се ПОВЛЕЧЕ ДО ПЛЕВЕЛ КОРЕНИ, како и да се сврти на почвата да aerate и да се обезбеди скапоцени кислород за нежната вегетација.СОВРШЕНА АЛАТКА за тоа добро manicured градина.И кога нејзината подготвен да се стави настрана, БРЗ ИСПЛАКНЕТЕ ПОД ВОДА ЌЕ ги ТРГНЕМЕ СИТЕ останати НЕЧИСТОТИЈА и остатоци додека се справи обезбедува голема дупка за да виси на алатки на било каков вид на кука.

R

Им се допаѓа и на купувачите