.

.

Dial Тест Индикатор Мерач Скала Прецизност Магнетен Држач Флексибилни Застане/Z,на Површината Мерење

Dial Тест Индикатор Мерач Скала Прецизност Магнетен Држач Флексибилни Застане/Z,на Површината Мерење

DEN 537.60
Износ

Прекинувач за вклучување/исклучување за да се движат на база без реакција сила, избегнување на оштетување на колосек и работната маса.Основата е опремен со постојан магнет, погодно да се држи копчето индикатор на машина алатка.Дво-фаза vientiane прилагодување двонасочно структура може да се прилагоди во повеќе правци и повеќе агли.Флексибилни рака може да се залепи на било агол, лесен и брз за употреба.Едноставна структура, лесен за употреба и одржување.Со dovetail месеци, може да се качи различни индикатор.Лост dial тест индикатор е дизајниран за да се измери на површината варијации во тесен или вдлабнати површини.Широко се користат во обработка, работното парче мерење, опрема за калибрација, итн.опис : 100% нови високо quality Color како што е прикажано - Материјал : Метал & ABS.- Основната Големина : Прибл. 4*2.9 *3.5 см.- Вкупна Висина : Околу. 19.4 см.- Стегање Дупка Со Дијаметар : Прибл. 8мм.- Постојан магнет работа со ON/OFF контрола.- V-жлеб база за безбедна монтажа на цилиндрични површини.- Идеален за одржување на рачката индикатори на кој било ориентација на машина алатка за усогласување операции.- Флексибилна, цврста, и прецизни ротациони зглобови,може да се прилагоди било која насока и локација.- Моќна магнетна база, со on/off прекинувач за магнет.- Со висока стабилност, тоа ќе биде вашата идеална алатка во мерење на прецизноста работното парче поле.- Една магнетна база.Употреба : може да се користи за бирање индикатор и рачката dial индикатор, итн.Пакување : 1 * Магнетна Флексибилни База На Носителот Застане.

R

Им се допаѓа и на купувачите