.

.

Pfaltzgraff Pistoulet Сина Dinnerware Сет (16 Парче)

Pfaltzgraff Pistoulet Сина Dinnerware Сет (16 Парче)

DEN 3582.00
Износ

Светли, шарени цртежи се поставени против широк акварел мие што потсетуваат на светлината и боите на Јужна Франција.Ова 16 парче dinnerware сет, услуга за четири, вклучува (4) секој : 10-3/4 инчен дијаметар вечера плоча, 9 инчен дијаметар салата чинија, 28 унца супа со житни сад и 14 унца кригла.Направена од stoneware за долготрајни убавина и цврстина.Користете & се Грижи : Микробранова печка и машина за миење садови безбедно.

R

Им се допаѓа и на купувачите