.

.

Кингстон Месинг KS1075AX Викторија Широка Бродот да Потоне Тапа, 8-1/2-Инчен, Масло Протри Бронза

Кингстон Месинг KS1075AX Викторија Широка Бродот да Потоне Тапа, 8-1/2-Инчен, Масло Протри Бронза

DEN 6360.96
Износ

Капе-слободен керамички кертриџ систем. 2-дупка потоне инсталација.ASME A112.18.1, ANSI/NSF 61 Sec. 9 код.Макс 1.2 GPM/4.5 LPM Вода Проток На 60 PSI (ASME стандард).Во согласност со Калифорнија Енергија Комисија Наслов 20. Ги вклучува сите монтажа хардвер.Две дупка потоне апликација.Две справи со палубата планината. 8 во.центарот го поставите.Капе-слободен керамички кертриџ систем.ASME A112.18.1. ANSI и NSF 61 Sec. 9 код. 0.25 во.вклучување на и Исклучување на вода механизам за контрола. 0.5 во.IPS машки навој месо тело кабелско.Dura печат за миење помалку кертриџ.Интегрирани отстранлив aerator. 8.5 во.spout стигнат од славина тело. 16.88 во.spout висина.Макс 1.2 GPM/4.5 LPM на 60 PSI.Изработени од месинг.Изработени во Тајван.Премиум боја заврши противи tarnishing и корозија, Разликува по својот уникатен дизајн, сад чешми ви обезбеди удобност при користење на вашиот брод потоне.Брод чешми се совршени, како конечен централен да вашата бања дизајн.Чешми ви даде најдоброто од двата светови во функционалност и стил нуди еден допир на елеганција и години на исклучителни употреба.

R

Им се допаѓа и на купувачите