.

.

6 во 1 Мини Дрво Струг за Метал Мелење Машини за Хоби DIY Алатка AC 100-240V

6 во 1 Мини Дрво Струг за Метал Мелење Машини за Хоби DIY Алатка AC 100-240V

DEN 3599.76
Износ

Мини 6 во 1 струг машина за DIY собранието на машински машина, мелница, бормашина, дрво струг, метал струг, милер.Голема занаетчиски алатка за полнење за DIY, хоби, модел правење, занаети, студентите, мали делови обработка, итн.Направени на напредни алуминиумска легура, издржлив и не-deformable за употреба.Интересно е да инсталирате и користите, совршен подарок за струг DIY ентузијасти.Оваа мини повеќенаменски машина може да се состави во 6 видови на различни стругови, но можете да го користите само еден вид на овие стругови во исто време.Карактеристики : Материјал : Алуминиум Легура + АБС Боја : Црна + Црвено Моќ : 48 W Моторни Брзина : 20000rpm Приклучок Тип : НИ Plug / ЕУ Приклучок (Опционално) Напон : 100-240 V 50/60 Hz Излез : 12 V 4А-Може да се Соберат Машина : Сложувалка, Мелница, Бормашина, Дрво Струг, Метал Струг, Милер 6-во-1 Функции : Дупчење, Брусење, Претворајќи Струг, Мелничката, Пила, Дрво Струг Врти Можат Процес Предмети : Дрво, Пластика, Меки Метали(Злато, Сребро, Бакар, Алуминиум, итн.) Акрилик, ПХБ, итн.Пакет Големина : 47.5 * 36 * 10см / 18.70 * 14.17 * 3.94 во Пакет Тежина : 3.2 kg / 7.05 lb Техника Податоци на Сложувалка : Оперативен Простор : 90 * 90mm / 3.54 * 3.54 во Максимална Сечење Saw Длабочина : 4mm Тврдо, 7mm Triply Дрво, 18mm Иглолистен, 0.5 mm Алуминиум Снегулки, 2mm Органско Стакло Сложувалка Тежина : 0.72 kg / 1.59 lb Сложувалка Големина : 15 * 10 * 14cm / 5.91 * 3.94 * 5.51 во Техника на Податоци на Мелница : Оперативен Простор : 120 * 100mm / 4.72 * 3.94 во Брусни Материјали : Дрво, Пластика, Меки Метали(Злато, Сребро, Бакар, Алуминиум, итн.) Мелница Тежина : 0.75 kg / 1.65 lb Мелница Големина : 29 * 10 * 10см / 11.42 * 3.94 * 3.94 во Техника на Податоци на Бормашина : Оперативен Простор : 120 * 100mm / 4.72 * 3.94 во Слајд Удар : 30-50мм Collets Големина : 1-6mm Стегање Големина на Заменик Менгеме : 0-35mm Бормашина Тежина : 1.46 kg / 3.22 lb Бормашина Големина : 16 * 29 * 15cm / 6.30 * 11.42 * 5.91 во Техника на Податоци од Дрво Струг : Максимум Обработка Дијаметар : 45mm Обработка Должина : 135mm Мелење Материјали : Дрво, Пластика Дрво Струг Тежина : 1.28 kg / 2.82 lb Дрво Струг Димензии : 29 * 15 * 13cm / 11.42 * 5.91 * 5.12 во Техника на Податоци на Метал Струг : Максимум Обработка Дијаметар : 45mm Обработка Должина : 135mm Мелење Материјали : .

R

Им се допаѓа и на купувачите