.

.

Мини Струг Мушка Полирање Машина DC 12V-24V 150W, Дрво Струг DIY CNC Machining Брусење и Полирање Мушка Дупчење Ротари Алатка за Десктоп Машини Алатка Струг Стандарден Сет Без Но?

Мини Струг Мушка Полирање Машина DC 12V-24V 150W, Дрво Струг DIY CNC Machining Брусење и Полирање Мушка Дупчење

DEN 1056.00
Износ

ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ : Супер вртежен момент топката имајќи мотор, максималната брзина може да достигне 7000 RPM, обезбедување на супер сечење сила, брзо трчање брзина и висока ефикасност.КАПАК : производот е нерѓосувачки челик капак и супер конвекција отвори, која може да експлодирам мириси и одржување на производот чиста и уредна, силни и издржливи.АДАПТЕР : Овој мал полирање машина има 7-брзински адаптер, кој лесно може да се прилагоди брзината за да се исполнат различни сечење брзина, да заштедат време и напор, и има голем ефект.DIY ДИЗАЈН : специјално дизајнирани за семејството DIY ентузијасти, компактен и пренослив, силна моќ, може да се задоволат потребите на различни полирање и сечење, машина со повеќе намени.МАТЕРИЈАЛ : висок квалитет на алуминиум легура на база и чиста челик структура вежба чак, цврсти и издржливи, носат-отпорни, и отпорни на корозија, висока цврстина, и не е лесно да се оштети.Карактеристики : Спецификации : Главен материјал : Алуминиум alloy Color : Blue Voltage Текст : AC 110 V 60 Hz Voltage Излез : наизменична СТРУЈА 12-24 VRated моќ : 150 WRated брзина : 4000-7000 RPMPower : 7 ниво на прилагодливи брзина Макс Обработка должина : 145mm / 5.7 in Max Обработка дијаметар : 50mm / 2.0 in Chuck стегање опсег : 0.6-6.5 mm / 0.02-0.26 in Swing дијаметар : max 50мм / 2.0 in Grip должина : max 140mm / 5.51 in Matching виде ножот дијаметар : max 50мм / 2.0 in Machine големина : 345*60*80mm / 13.6* 2.36 * 3.15 in Net Тежина : 1.5 kg Package lncluded : види picture NOTE : 1. Ако корисникот не мора струг база на искуство, кога го користите, користи, треба да се следат : со ниска брзина, полека, претпазливо и да користите други безбедносни операции.2. Брзината може да се прилагоди во 4000-7000 RPM, брзина на сечење дрво не треба да надминува 5000, мелење може да се користи поголема брзина.3. Вежба чак оска, оската на дрво, на tailstock центар, оска на вежба треба да биде во права линија, или треба да се прилагоди на орев.4. Ако не цилиндар, брзината треба да биде намалена.5. Tailstock имајќи без заклучување на тесни.6. Кога се користи нож, заклучување на дното на завртка, локација треба да биде далеку од дрва 1-1.5 cm.7. Ако навистина не се разбере работата, најдобро е да се консултирате со стручно лице.Пакет Including1* мали струг.

R

Им се допаѓа и на купувачите