.

.

Bluetooth FM Предавател за Автомобил, Безжичните Радио Адаптер за во Автомобил Музичкиот Плеер Автомобил Ресивер со Bluetooth FM Фреквенција Поддршка Раце Бесплатен Повик ,А?

Bluetooth FM Предавател за Автомобил, Безжичните Радио Адаптер за во Автомобил Музичкиот Плеер Автомобил Ресивер

DEN 1000.80
Износ

【 Безжична во-Авто Bluetooth Адаптер 】 : Прво, Тоа е многу добра мала алатка.Тоа може да се пренесе на музика од мобилен телефон за во автомобил говорникот јасно и гласно, тоа скоро и да нема бучава.Покрај тоа, Bluetooth hands-free бирање/примање на повици што работи добро, двоен режим на USB полнач порта за вашиот мобилен бесплатно, опремени со обоени LED светла за да се создаде возење атмосфера. 【Лесен за употреба】 : пакетот доаѓа со воздушно пропустливи клип и леплива седиште.Ќе може да се качи на автомобил на воздух пропустливи или стап на тоа на табла.На 1.1-метар кабелот што значи овој уред може да се користи насекаде во автомобил.Во прилог, кога дојде некој повик, bluetooth адаптер за во автомобил автоматски ќе се префрлат од музиката на владата на bluetooth hands-free режим. 【2 Полнење Пристаништа & Bluetooth hands - free 】 : автомобил bluetooth адаптер поддржува полнење 2 уреди истовремено, еден КК 3.0 порт за полнење (5 V/3А), уште еден полнење преку USB порта (5 V/2.4 A).USB радио, bluetooth адаптер поддржува hands-free повик , ќе можете да одговорите/ одбиј/ redial повици со еден клик ,го прават возењето побезбедно. 【Широк компатибилност】 : Таа го поддржува за Android и IOS системи, со Smart bluetooth 5.0 чип кој позадина намалување на шумот што го прави автомобилот музика и телефонски повици јасно.Bluetooth автомобил помошен адаптер има три режими на играње на музика, преку Bluetooth connecton /micro SD картичка / Помошен Во, можете да изберете начин да се игра вашата музика. 【 7 Светлосни Ефекти】 : FM bluetooth автомобил предавателот има 7 осветлување на вредноста режими , кои може да се користи за да се осветлат автомобил внатре и натпревар различни музички расположение.Кратко притиснете "М" копчето за да го вклучите светлото боја, LED светлото ќе се промени од редот на црвен/портокал/жолта/зелена/синозелена/сина/виолетова.Карактеристики : 1. Поддршка FM пренос функција 87.5-108.0 MHZ 2. LED дигитален дисплеј 3. Фиксни на клима уредот се пропустливи или централната конзола 4. Поддршка ТФ-картичка играње на музика 5. bluetooth одговор, закачам, reject (отфрли), бирање телефонски и други функции 6. bluetooth stereo музика пуштање 7. Поддршка на амбиентална светлина на екранот 8. Поддршка Qualcomm Брз Charge3.0 излез 5 V/3А MAX 9. Автоматски напојување-исклучување на мемориската функција 10. Поддршка ПОМОШЕН текст функција 11. Поддршка на приватниот одговор 12. Поддршка за SIRI/GOOGLE voice асистент 13. Поддржува MP3, WMA, WAV,FLAC формат на репродукцијата на музика 14. Поддршка за навигација глас го поттикнува Пакет се вклучуваат : 1. Домаќин 2. Прирачник За Корисникот 3. Помошен-кабел.

R

Им се допаѓа и на купувачите