.

.

Vishine Сино Зелена Беж Гел лак Set - 6 Бои Зелен Гел лак за Полнење Сина Помине Гел лак Впие Исклучување УВ LED Гел Ноктите Комплет Исчезне Нокти DIY Дома Chrismas Подароци Кутиј

Vishine Сино Зелена Беж Гел лак Set - 6 Бои Зелен Гел лак за Полнење Сина Помине Гел лак Впие Исклучување УВ

DEN 311.76
Износ

Високо Пигментирани LED светилка за 30-60secs). 4. Вегетаријанската Пријателски : Vishine Помине Гел лак никогаш не се тестирани на животни и тоа е вегетаријанска пријателски. 5. DIY убавина помине уметност за забава : Дизајн било уникатен ноктите според вашите сопствени идеи за различни прилики или празници, ќе уживаат во забавата на дизајнирање.Инструкции За Употреба : Чекор 1. Чисти Нокти, тогаш првично и притисни назад кутикулите.Чекор 2. Се тресат до Гел; тоа може да се направи полски боја биде избалансиран.Чекор 3. Се применуваат База на грб, со УВ ламба или LED светилка.Чекор 4. Се применуваат Боја директно, лек под УВ ламба за 2-3 минути или лек со LED светилка за 60 секунди; кога ќе се исуши, нанесете вториот грб, и да се излечи со УВ ламба или LED светилка за 2 минути.Чекор 5. Се применуваат topcoat, што може да се направи боја повеќе светол, а потоа и потполно да се излечи со УВ ламба или LED светилка.Чекор 6. Отстрани вулгарен површината со памук натопени со чистење.Да се отстрани : Натопете памук подлога со acetone (акрилик на смена) и да искриват на ноктите.Почекајте неколку минути, за гел станува омекне.Rip надолу нежно.Датотеката далеку остаток нежно.

R

Им се допаѓа и на купувачите