.

.

Вратоврска Боја Headbands за Жените Атлетик Дише Headband Пот Бенд Влага Wicking Sweatband за Човекот Јога Велосипедизам Работи

Вратоврска Боја Headbands за Жените Атлетик Дише Headband Пот Бенд Влага Wicking Sweatband за Човекот Јога

DEN 159.84
Износ

МАТЕРИЈАЛ : Се направени од 100% полиестер влакна, ткаенина е мека, пријателски за кожата."Јас биле вакцинирани"headband има добра еластичност, може да се купи со доверба.Ја АПСОРБИРА ПОТТА : На headband е направен со посебна absorbant материјал .Пот бенд лесно се апсорбира потта од челото и образите, додека обезбедување на потребната заштита за вашата коса и да се задржи главата поладна и посува.ДИШЕ : Добро breathability може да ви помогне да ги задржи очите далеку од пот после напорно вежбање, потрошувачка далеку вода и се суши брзо, вие не треба да се избрише потта, кој ви заштедува време за време на вежбање.СООДВЕТНА ГОЛЕМИНА : На headband е еластичен, што може да се вклопи во вашиот шеф обемот добро.Совршен една големина технологија е донесен, кој може да се вложи мал притисок врз главата во соодветен обем, која е погодна за мажите и жените.ПРИМЕНЛИВИ СЦЕНА : Машки и женски headbands се погодни за одење, трчање, планинарење, вежбање, велосипедизам, јавање, риболов, јога, фитнес, спортски, кошарка, одбојка итн.Рачно миење или благ машина за миење, железо на ниска температура, не кајгана.Косата бенд е модерен и може да одговараат на вашите дневни носат и спортски добро, прави да изгледаат различно, и покажува вашиот спортски стил.Носете удобно headband, многу погодна како подарок за семејството и пријателите.На headband е лесен, лесен за носење, и може да биде укината и зачувани кога не е во употреба, па тоа не заземаат простор.Спортската headband за мажите го задржува својот облик, нежност и мекост по повеќе мие.

R

Им се допаѓа и на купувачите