.

.

FUYUNLAI Индустриски Стил Геометриски E27 Црн Ѕид Светла IP64 Водоотпорен Едноставна Надворешен Ѕид Монтирани Sconces за Тремот Патио Ноќни Ѕид Светилка Декорација Осветлув

FUYUNLAI Индустриски Стил Геометриски E27 Црн Ѕид Светла IP64 Водоотпорен Едноставна Надворешен Ѕид Монтирани

DEN 1041.60
Износ

⭐Сијалица Тип : Поддршка за било LED/CFL/или други помалку од 40 W лампи со E27 База за овој ѕид sconces(★Светилки НЕ се Вклучени). ⭐Ова отворено ѕид светлина тела е одлична за accenting карактеристики во градината или осветлување пат или влезот својства,неговата антички фенер стил и препознатлив база ќе додадете декоративен елемент да било имот. ⭐Производ предности : светилка тело е фалсификувани од PC пластични материјали, структурата дизајн е точна и разумни, траен, високо-transmittance PC пластични абажур, добра светлина трансмисија, светла, но не отсјај, dustproof, и водоотпорен IP64, фина текстура, висока температура отпор, создавање на топол дом~. ⭐Применливи сцена : Оваа едноставна надворешен Ѕид светилка е многу погодна за истакнување на градина карактеристики или светење на патот влезот, создавајќи пријатна атмосфера за дворот, и тоа е професионална отворено декоративни осветлување~. ⭐Лесен за Инсталација : Сите монтажа хардвер потребни за инсталација се вклучени во пакетот.Само треба да се следи илустрирано дадените инструкции за монтажа и инсталација!.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Категорија : Ѕид светилка/Патио Ѕид Sconces/Тремот Ѕид од Светлина/Улица Light Style : Современи, Европски, ретро, simple Material : PC plastic Shell боја : Black Protection ниво : IP64 LAMP ГОЛЕМИНАТА на ТЕЛОТО : Дијаметар : 30cm/11.8 in High : 29cm/11.4 in LIGHT ИЗВОР на ИНФОРМАЦИИ:Светилки база : E27*1 Light код тип : LED/CFL/блескаво светилка (без сијалица)Моќност : 40 W (Макс)Напон : 110-220 VIrradiation област : 5㎡-10㎡Светлина Контрола Метод : Switch control Certification : CE, FCC, ROHSApplicable простор : Отворен оркестарот осветлување, патио, courtyards, градини, павилјони, паркови, ходници, manors, на отворено, итн.Пакет се Вклучени : 1 * Ѕид Светилка (без сијалица).

R

Им се допаѓа и на купувачите