.

.

FUYUNLAI Креативни Lotus Форма Абажур Едноставна Патио Ѕид Светилка за Отворен Цвет Декорација Осветлување Тремот Ѕид Sconces Модерна Вратата IP64 Водоотпорен Ѕид Светла, Едн

FUYUNLAI Креативни Lotus Форма Абажур Едноставна Патио Ѕид Светилка за Отворен Цвет Декорација Осветлување

DEN 1683.60
Износ

✅Дизајн : совршен фузија на Црна заградата и PC пластични абажур, едноставен дизајн, и практично и убава, да се подобри квалитетот на живот. ✅Водоотпорен и dustproof : Отворено водоотпорен IP64, rustproof и водоотпорен, практична и издржлива, мазна и нежна линии, прекрасен изглед, може да се покаже средина и атмосфера, погоден за повеќето луѓе. ✅Материјал : висок квалитет умре-фрлија PC пластична светилка тело, со доволно материјали, висока температура отпор, не е лесно да ' рѓа, не е лесно да се наслика, и издржливи.Висока светлина пренос PC пластични абажур, светлина е мека и дури.Се создаде удобно светло ефект атмосфера. ✅E27 Стандард База : Користете било E27 база светилки ( Max 40 W за секоја сијалица).Сијалица не е вклучен, треба да го купите одделно.Можете да изберете различни стил светилки и боја температури за да се создаде повеќе атмосфери до вашиот дом. ✅Примена : Тоа ќе додадете декоративен елемент да било имот, погоден за двор гејтс, тераси, auditoriums, гаражи, продавници, парк влезовите.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Категорија : Ѕид светилка/Патио Ѕид Sconces/Тремот Ѕид од Светлина/Улица Light Style : Современи, Европски, ретро, simple Material : PC plastic Shell боја : Black Protection ниво : IP64 LAMP ГОЛЕМИНАТА на ТЕЛОТО : Дијаметар : 20cm/7.8 in High : 26cm/10.2 in LIGHT ИЗВОР на ИНФОРМАЦИИ:Светилки база : E27*1 Light код тип : LED/CFL/блескаво светилка (без сијалица)Моќност : 40 W (Макс)Напон : 110-220 VIrradiation област : 5㎡-10㎡Светлина Контрола Метод : Switch control Certification : CE, FCC, ROHSApplicable простор : Отворен оркестарот осветлување, патио, courtyards, градини, павилјони, паркови, ходници, manors, на отворено, итн.Пакет се Вклучени : 1 * Ѕид Светилка (без сијалица).

R

Им се допаѓа и на купувачите