.

.

Мастила Цевка за Замена, PP Пластични Флексибилни Мастило Цевки Лесни за УВ Печатач за Фото Машина(4 редови, 10m)

Мастила Цевка за Замена, PP Пластични Флексибилни Мастило Цевки Лесни за УВ Печатач за Фото Машина(4 редови,

DEN 1080.00
Износ

Стандардни Големини : Надворешниот дијаметар е 4mm, внатрешен дијаметар е 3мм, со стандардни димензии, точни во врска.Применливи Мастила : мастило цевки може да се користи за растворувач мастило, водата базирани мастило, боја на мастило и пигмент мастило, итн.Лесна Замена : мастило цевка е стандард обработени и може директно да го замените стариот или скршени еден.PP Материјал : Направен од одлични PP материјал, со мала тежина, добра цврстина, и силна отпорност на корозија.Применливи Машина : флексибилен мастило цевки често се користи во УВ принтери и фото машинска опрема, со силна practicability.Функција : 1. PP Материјал : Направен од одлични PP материјал, со мала тежина, добра цврстина, и силна отпорност на корозија.2. Применливи Мастила : мастило цевки може да се користи за растворувач мастило, водата базирани мастило, боја на мастило и пигмент мастило, итн.3. Стандардни Големини : Надворешниот дијаметар е 4mm, внатрешен дијаметар е 3мм, со стандардни димензии, точни во врска.4. Применливи Машина : флексибилен мастило цевки често се користи во УВ принтери и фото машинска опрема, со силна practicability.5. Лесна Замена : мастило цевка е стандард обработени и може директно да го замените стариот или скршени еден.Спецификација : Предмет Тип : Мастило Tubing Product Материјал : PPOuter Дијаметар : Прибл. 4mm / 0.16 in Inner Дијаметар : Прибл. 3мм / 0.12 in Usage Сценарија : Може да се користи за солвентни мастила, водата базирани на бои, боја на мастила, пигменти бои Пакет Листа : 1 x Мастило Цевки.

R

Им се допаѓа и на купувачите