.

.

Бариера Прстени - Надворешниот Дијаметар: 2 (48mm) 4mm Дебелина - Кутија 10 од NuBliss

Бариера Прстени - Надворешниот Дијаметар: 2 (48mm) 4mm Дебелина - Кутија 10 од NuBliss

DEN 623.28
Износ

КВАЛИТЕТОТ Направени со висок квалитет на материјалите.Флексибилен кожата бариера формулација ќе мувла саканиот облик и форма.Своите премиум лепило завршница ќе бидете сигурни дека тоа останува во своето место без ненамерни движење.Нашите бариера прстени се без алкохол во нив, па тие ќе не осилото!.Намената апсолутно најдобар избор кога станува збор за бариера прстени за сите ваши colostomy, Ostomy и Fistula треба да се изедначи на кожата површини.КАКО ДА СЕ ПРИМЕНУВААТ 1. Чиста и сува кожа околу stoma, кора исклучите ослободување лагер на бариера прстен, 2. Креира бариера прстен на вашиот соодветна големина како што сакате со вашиот stoma и се примени околу stoma, 3. Прилагодете го бариера прстен, така што тоа печати цврсто со stoma и кожата, а потоа додадете на ostomy торба.Она ШТО е ВО КУТИЈАТА на Нашите високо-одделение бариера прстени, 10 од нив!Поединечно спакувана во тврда пластика школки што ги прави полесно да се правилно складирање.Секоја бариера прстен е 48mm (2 инчи) во надворешниот дијаметар и 4mm дебели.ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање Нашата Ostomy Кожата Бариера Прстени се поддржани од страна на нашите 100% Задоволството на Клиентите Гаранција Политиката за да се осигура дека вие сте целосно задоволни со вашиот купување, или да добиете вашите пари назад.НЕГОВАТА.ТОА.ЕДНОСТАВНА.Обидете нив сега со доверба Ризик Бесплатно!!.

R

Им се допаѓа и на купувачите