.

.

HELLA 009954321 Seat Alhambra (710, 711) Патнички Страна Магла Светлина Собрание

HELLA 009954321 Seat Alhambra (710, 711) Патнички Страна Магла Светлина Собрание

DEN 1422.24
Износ

Оригинална Опрема Светла за Магла (OE) можете да им верувате од глобален лидер во автомобилската осветлување технологии за повеќе од 100 години.Правец на ветер : Светло за Seat Alhambra (710, 711), Години : 06/10->.Фитинг Позиција : Право / Патникот Страна.Сијалица Тип : HB4; Сијалица Не се Вклучени.Сите Светла за Магла се произведени под HELLA е ригорозни тестирање барања, знаете ова е бренд кој може да им се верува.HELLA препорачува професионална инсталација.HELLA е глобален, семејство во сопственост на компанијата котираат на берза, што вработува некои 38,000 членовите на персоналот во текот на 125 локации во вкупно 35 земји.На HELLA Група се развива и произведува осветлување и електронски компоненти и системи за автомобилската индустрија, а исто така, има една од најголемите трговски организации за автомобилски делови, додатоци, дијагноза и услуги во рамките на Европа.Со речиси 7.000 биле луѓе кои работат во истражување и развој, HELLA е еден од најзначајните иновации возачи на пазарот.HELLA постигна продажбата од околу 7 милијарди Евра во фискалната година 2017/2018. Во прилог, на HELLA Група е еден од најдобрите 40 добавувачи на автомобилски делови во светот и еден од 100 најголемите германски индустриски компании.Интегрирање на безбедност, сигурност и прецизност изработка HELLA е традиција која продолжува за повеќе од 100 години.HELLA е сигурен партнер можете да им верувате!Ве молиме да го прочитате вашето возило производство е упатство при замена на магла светлина и следете ги инструкциите внимателно.HELLA препорачува професионална инсталација.HELLA нуди три гарантира со неговиот широк опсег на замена осветлување производи : најдобра функционалност, оптимална се вклопуваат, и трајни задоволството на клиентите.Сите замена на делови се направени на исти спецификации и стандарди за квалитет како делови HELLA го прави за својата OE клиенти од целиот свет.Нашите иновативен моќ, дека се што ни се повеќе и повеќе атрактивни и за јачината на звукот модели во автомобилската индустрија, ни овозможува постојано да се развива нашата палета на фарови, светла за магла, задните светла и внатрешните светла.Како да беа сред бел ден - тоа е на пример, ние ги следиме во развојот на нашите фарови.И време и повторно, ова резултираше во светлина иновации, кои се направени возење во текот на ноќта или во лоши временски услови, дури и побезбедно : динамична крива светлина, адаптивни предни осветлување систем AFS, цокл светлина, халоген, Ксенон.Нашите случувања едноставно значи поголема сигурност за секој возач.Комуникација на светлината брзина.Кога возите, разбирање често се постигнува со светлосни сигнали.Сигурен светлата страна на HELLA се неопходни за безбедност во сообраќајот.Кои се движат од опашката светла и страничните маркер светилки јасно укажуваат позиција, сопирачките, светлата и индикатори за безбедност во сообраќај се движат преку царинење светла, овозможувајќи да се јасно да се привлече внимание на големината на вашето возило - на HELLA ќе се најде оптимално решение за секоја возило, форма и функција.Кога велиме ние сакаме да се донесе светлина на мракот, кои, се разбира, исто така важи и за внатрешноста на вашето возило.HELLAs високи перформанси внатрешни светла, исто така, ќе овозможи да се најде работите лесно во вашето возило во средината на ноќта.На HELLA сте сигурни да се најде вистинското решение за добра видливост, дури и во најмалиот простор.

R

Им се допаѓа и на купувачите