.

.

Lenox - 86690LPB72360 LXP Ротирачки-Raker Бенд Виде Ножот, Bimetal, Редовно Забите, Raker Сет, Позитивни Гребло, 93 Должина, 3/4 Ширина, 0.035 Дебела, 4-6 TPI

Lenox - 86690LPB72360 LXP Ротирачки-Raker Бенд Виде Ножот, Bimetal, Редовно Забите, Raker Сет, Позитивни Гребло,

DEN 1008.00
Износ

LXP ротирачки-заб дизајн со висок позитивен гребло агол и длабоко gullets за зголемување на материјал пенетрација и чип-капацитет на носивост во споредба со стандард заб.Bimetal за сечење јаглероден челик, од легиран челик, имајќи челик, мувла челик, алатка челик, нерѓосувачки челик, како и алуминиумски и други nonferrous материјали.Добро за намалувања во листови, цврсти форми, и цилиндрични цевки.Оптимизиран променлива теренот и го постави низа за тивка сечење и ниски вибрации.Нуди високо-производство сечење капацитет.

R

Им се допаѓа и на купувачите