.

.

Gaylord Архивски Тен Весник Зачувување Кутија - 19W x 25L x 2 1/2H

Gaylord Архивски Тен Весник Зачувување Кутија - 19W x 25L x 2 1/2H

DEN 686.40
Износ

Безбедно продавница за весници кои содржат важни семејството и историски информации пред да започнат да се влошува.Архивскиот квалитет : киселина-бесплатно, lignin-бесплатно, донесе П. А. Т. (Фотографски Активност Тест), p H 8.0-9.0, buffered да се спротивстави на киселина миграција.Длабоко капак чува од прашина, нечистотија и оштетување на светлината, додека метални рабови додадете сила, поддршка и елегантен изглед.Кога чување на повеќе весници во една кутија, слој нив со архивски-квалитет ткиво хартија или место на секој весник во весникот ракав или папка од Gaylord Архивски (ткиво хартија, ракави и папки се продава одделно).Вашата семејна историја заслужува истото ниво на заштита се користи од страна на светски водечките културни институции.Нашите кутии се дизајнирани да се зачува вашиот весник за следните генерации.Весници се печатени на високо кисела дрво целулоза хартија која станува сува, discolored и кршливи со текот на времето.Поради ова, важно е да бидете сигурни дека било кој материјал ќе се користи за складирање се киселина - и lignin-слободни.Нашите кутии се исто така buffered со калциум карбонат за да се спречи киселина од мигрирање од весникот на кутија.Важна Забелешка : Секогаш мерка вашиот весник пред купување за да се обезбеди нарачување на точната големина.Нашиот весник кутии се наменети за весници да се постават целосно рамен без набори.

R

Им се допаѓа и на купувачите