.

.

Sabrent 2TB Ракета NVMe PCIe М. 2 2280 Внатрешни SSD Високи Перформанси Цврста Состојба Диск (SB-РАКЕТА-2TB)

Sabrent 2TB Ракета NVMe PCIe М. 2 2280 Внатрешни SSD Високи Перформанси Цврста Состојба Диск (SB-РАКЕТА-2TB)

DEN 4799.76
Износ

М. 2 PCIe Gen3 x 4 Интерфејс.Изграден на PCIe 3.1 спецификација / NVMe 1.3 Согласност.Менаџмент на енергија Поддршка за APST / ASPM / L1.2. Поддржува ПАМЕТНИ и ТРИМ команди.Поддржува ONFi 2.3, ONFi 3.0, ONFi 3.2 и ONFi 4.0 интерфејс.Напредни Носат Израмнување, Лоши Блок за Управување, како и Над-Обезбедување.Сите Sabrent SSDs доаѓаат со БЕСПЛАТЕН Sabrent Acronis True Image за Sabrent Софтвер за лесно Клонирање.За оние кои бараат специфичен сектор големина за клонирање на своите постоечки SSDs : На ново објавени Sabrent алатка им овозможува на корисниците да се ре-format Ракета возење и изберете сектор големината на нивните потреби, или 512-бајти или 4 K бајти.

R

Им се допаѓа и на купувачите