.

.

Aibesy Десктоп USB Конференција Звучникот Микрофон Вграден Звучник 360° Omnidirectional PC Компјутер Кондензаторот Микрофонот со Исклучување на Функцијата за Јачина на звук Пр?

Aibesy Десктоп USB Конференција Звучникот Микрофон Вграден Звучник 360° Omnidirectional PC Компјутер Кондензаторот

DEN 863.76
Износ

【Вградениот Звучник Десктоп Микрофон】 : USB кабелска конференција микрофон, вграден звучник, dual говорникот единица конфигурација, шокантни квалитет на звукот, силни перформанси.Тоа може да биде добар музички плеер.Екран на допир панел, говорникот и микрофон копче за јачина на звук прилагодување.Со копчето за исклучување на звук, тоа е погодно да се прекине и повторно повици брзо. 【Широка Примена】 : Поддршка повеќето средба и разговор софтвер како QQ, Skype, Зум, итн.Погоден за мал сали или лична употреба.Совршен за видео повик, гласовен разговор, слушање музика, состанок, игра на улоги, далечински обука, онлајн класа, во живо стриминг, итн. 【360°Omnidirectional Микрофон】 : Донесува 360° omnidirectional аудио пикап микрофон, ефективно радиус на собереш звук е 3 метри.Напредни Бучава-поништување на Технологија, јасна и стабилна квалитет на звукот, инстант комуникација со нула далечина, висока ефикасност. 【Plug and Play】 : USB интерфејс, plug and play, без драјвери да се инсталираат, погоден за PC компјутер и лаптоп.Компатибилен со Windows XP/Windows 7/8/10 и Mac OS систем. 【Пренослив Дизајн】 : Мини дизајн во една рака, па затоа останува совршено на конференциска сала маса, без да се земаат премногу простор. 【Широка Примена】 : Поддршка повеќето средба и разговор софтвер како QQ, Skype, Зум, итн.Погоден за мал сали или лична употреба.Совршен за видео повик, гласовен разговор, слушање музика, состанок, игра на улоги, далечински обука, онлајн класа, во живо стриминг, итн. 【Вградениот Звучник Десктоп Микрофон】 : USB кабелска конференција микрофон, вграден звучник, dual говорникот единица конфигурација, шокантни квалитет на звукот, б перформанси.Тоа може да биде добар музички плеер.Екран на допир панел, говорникот и микрофон копче за јачина на звук прилагодување.Со копчето за исклучување на звук, тоа е погодно да се прекине и повторно повици брзо. 【360°Omnidirectional Микрофон】 : Донесува 360° omnidirectional аудио пикап микрофон, ефективно радиус на собереш звук е 3 метри.Напредни Бучава-поништување на Технологија, јасна и стабилна квалитет на звукот, инстант комуникација со нула далечина, висока ефикасност. 【Plug and Play】 : USB интерфејс, plug and play, без драјвери да се инсталираат, погоден за PC компјутер и лаптоп.Компатибилен со Windows XP/Windows 7/8/10 и Mac OS систем. 【Пренослив Дизајн】 : Мини дизајн во една рака, па затоа останува совршено на конференциска сала маса, без да се земаат премногу простор.Спецификации : Модел : Y02 Боја : Црна/Злато(Изборен) Приклучок : USB, plug and play Земање мостри Стапка : 48 KHz Говорникот Моќ : 3 W Directivity : Omnidirectional Излезна Отпорност : 75Ω Чувствителност : -40d B±2d B Радио Растојание : 300cm Сигнал на Бучава Сооднос : >36d B Жица Должина : 2m Компатибилен Систем : Компатибилен со Windows XP/Windows 7/8/10 и Mac OS систем.Објектот Големина : 8 * 8 * 1cm / 3.1 * 3.1 * 0.4 во Објектот Тежина : 64g / 2.3 оз Пакет Големина : 11 * 11 * 3.2 cm / 4.3 * 4.3 * 1.3 во Пакет Тежина : 183g / 6.5 oz Пакување Листа : 1 * Конференциска Микрофон 1 * USB Кабелот 1 * Упатство(на англиски).

R

Им се допаѓа и на купувачите