.

.

DIY Latch Кука Колекции, Шарени Печатени Мрежа рачно изработени Килим Вез, Килим Правејќи Колекции, Шиење потрошен материјал за Возрасни, Деца & Почетници (19.7 19.7 во Носа?

DIY Latch Кука Колекции, Шарени Печатени Мрежа рачно изработени Килим Вез, Килим Правејќи Колекции, Шиење потрошен

DEN 2020.80
Износ

Големината и Чекор : Latch кука колекции големина 50 *50 cm (19.7" x 19.7").Лесно да се научат и следете ги чекорите за да заврши на јадицата latch комплет проект, јамка, кука и се повлече.Лесно да се Направи : класичен занает рачно изработени килим правејќи колекции се забава, лесен-за-да научат активност—само јамка, кука, и да се повлече , тоа ќе биде прекрасен семејство проект.Вклучува Сè Висок Квалитет : DIY килим везови направен од висок квалитет 100% Акрил, доволно различни бои precut предиво.Вклучува претходно печатени платно, на капчиња кука, водич настава, снопови на пред-намалување на везови тема парчиња.Можете да го стори тоа, според инструкциите чекори.Широка Примена : Можете да ги користите на подот ѕид софа кревет прозорец или дури и да ги направи во перници нап-душеци и седиште перници.На готовиот производ може да се користи на почетниот екран, дома декорација, или DIY тепих, итн.Прекрасна и Специјален Подарок : Направи latch кука колекции за да ја искажете вашата искрена благослови за децата, родителите, пријателите, или подарок за себе!Секој latch hooking комплет е забавна активност-само јамка, кука, и да се повлече, тоа ќе биде големо семејство проект за создавање и развој на вашиот изработката вештини.Име на производ : рачно изработени DIY Тепих Embroidery Embroidery тип : крстот stitch Size : 50*50cm/19.7*19.7 во печатење во боја mesh Product материјал : 100% акрил предиво + сендвич mesh Product Тип : Комплет не е готовиот производ (без додатен)Материјали вклучуваат : намалување везови конец, капчиња кука, цртежи, обработени мрежа mat Washing инструкции : рака мие (не машина за миење)Забелешка : 1 : Тепих везови печатење во боја решетка печатење во боја шема не е точна, не се однесуваат на цртежот да се брои мрежа вез, ве молиме директно се пополни во боја блок.2 : должината на тепих везови темата е 5-6cm.Може да постојат неколку подолго везови теми во извиткани тема.По вез е завршена, целата средување ќе не влијаат на ефектот на готовиот производ.3 : Различните пакети на DIY Latch Кука Колекции може да имаат малку боја разлика, ако умот, ве молиме да се купи со претпазливост.

R

Им се допаѓа и на купувачите