.

.

Смалуваат-N-Поправка (ES) - Заврши Околу, Вода Блокирање на Топлина се Смалуваат (Црна) - Среден - Жица Дијаметри до 0.5 - 12 Долго - Водоотпорен Сплит Топлински се Намали Ле

Смалуваат-N-Поправка (ES) - Заврши Околу, Вода Блокирање на Топлина се Смалуваат (Црна) - Среден - Жица Дијаметри

DEN 550.80
Износ

Заврши околу, топлина се смалуваат спарени со вода за блокирање лепило за супериорен заштита.Инсталацијата не бара исклучување или престој.Траен и еколошки траен печат држи против течности, масла, greases, благи киселини и бази.Поправки жица или кабел дијаметри до 0.5". 12" стап може да биде намален за било должината, или широчината, и има 2 : 1 се намали соодносот.Смалуваат-N-Поправка (ES) е вода-блокирање, пламен-retardant, абразија-отпорни, хемиски отпорни на навиват-околу 2 : 1 топлина сето тоа е Ro HS согласност — идеален за заштита или поправка на жици и кабли против тешките услови на животната средина.Комбинирање на нашиот мошне популарна Смалуваат-N-Поправка на производот согласност со нашите Z-Блок вода блокирање лепило е сигурно да се обезбеди сигурен, еколошки печат што ќе се спречи течности од оштетување или продорен компоненти.Совршен за автомобилската апликации вклучувајќи брод приколки, off-road возила, atv настана и повеќе како Смалуваат-N-Поправка (ES) ви овозможува да водоотпорен и печат жици од течности, масла, greases, благи киселини и бази, како и поправка и ре-јакна оштетената, испукана или chafed компоненти кои може да се расклопуваат.Смалуваат-N-Поправка (ES) го прави лесен за инсталација и без исклучување или прекини поради неговата заврши околу, дизајн и лепило со хартија за ослободување на лагер — сите што ви треба е топлина пиштол и стандарден пар ножици.Смалуваат-N-Поправка (ИД) е на жица или кабел дијаметри до 0.5", и тоа може да се намали на било посакуваната должина, нуди флексибилност за многу апликации.Оперативната температура опсег е 67°F до 275°F (-55°C до 100°C).

R

Им се допаѓа и на купувачите