.

.

Ергономски Дизајниран USB Коса Clipper, Електрични Коса Clipper, Дома Помине Додатоци за Нокти Салон Продавница Професионални Manicurist Помине Додатоци

Ергономски Дизајниран USB Коса Clipper, Електрични Коса Clipper, Дома Помине Додатоци за Нокти Салон Продавница

DEN 2258.40
Износ

Моќен ротирачки моторот може да континуирано процес густа коса, усвојување на професионални намалување на шумот дизајн.Со голем капацитет на батеријата има вграден‑на полнење 1000m Ah висок квалитет и побезбедно литиум‑јонска батерија ќелија, бричење време е за 240 минути и време на полнење е околу 3 часа.Безбедно и ножици ножеви, опремени со авто‑острат високо‑јаглерод челични ножеви, нема потреба да се грижите за ' рѓа или влечење за коса.Тоа може да се обезбеди и ефикасно прецизно сечење, да управуваат со различни типови на коса, и доволно силен.Ергономски дизајниран, тоа е многу погоден за домашни и берберот салон употреба.Функција : 1. Со голем капацитет на батеријата има вграден‑на полнење 1000m Ah висок квалитет и побезбедно литиум‑јонска батерија ќелија, бричење време е за 240 минути и време на полнење е околу 3 часа.2. Моќен ротирачки моторот може да континуирано процес густа коса, усвојување на професионални намалување на шумот дизајн.3. Безбедно и ножици ножеви, опремени со авто‑острат високо‑јаглерод челични ножеви, нема потреба да се грижите за ' рѓа или влечење за коса.4. Тоа може да се обезбеди и ефикасно прецизно сечење, да управуваат со различни типови на коса, и доволно силен.5. Ергономски дизајниран, тоа е многу погоден за домашни и берберот салон употреба.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Коса Clipper Material : Steel Power : 10 WPower Снабдување на Владата : USBBattery Капацитет : 1000m Ah Charging Време : Околу 3 hours Features : Увезени машина главата е поостри, литиум батерија е повеќе издржливи, компактен и practical Use : апарати за Домаќинство, фризерски продавница, итн.Инструкции : 1. Притисни до прекинувач за вклучување на моќта на clipper.2. Користете електрични clipper да се движи назад заедно коса за да скратите косата до соодветна должина.Не користете електрични clippers обратно, инаку може да над-cut.3. Собори прекинувач за да го исклучите извор на енергија на clipper.Чистење и одржување : за да можете да ја користите clippers повеќе удобно и брзо, ние ви препорачуваме да се чисти clippers редовно, инаку тоа ќе влијае на перформансите и животот на clippers.Редовно чистење може да ги задржи електрични clippers во добра состојба, спречување на растот на чуден мирис и нечистотија, и да се задржи остри ножот.1. Исклучете напојување на clipper.2. Првата употреба за чистење со четка за чистење на косата на машина главата и машина главата, а потоа директно исплакнете ножот со чиста вода.По испирањето, се користи фен за коса да се исуши или да ги исклучи капки вода и потоа исушете, и го стави неколку капки масло на сечилото.Пакет Листа : 1 x Коса Clippe.

R

Им се допаѓа и на купувачите