.

.

Seachem Purigen Органски Филтрација Смола

Seachem Purigen Органски Филтрација Смола

DEN 239.52
Износ

ФИЛТРАЦИЈА : Purigen се движи во боја од речиси бела (крем) до светло жолта.Seachem Purigen не е мешавина од ion разменувачи или adsorbents, но единствена макро-porous синтетички полимер која се отстранува растворливи и нерастворливи нечистотии од вода.СЕЛЕКТИВНОСТ : Seachem Purigen е органски филтрација смола дека работи напорно за да се отстрани nitrogenous соединенија и отпад произведена риба, корали, па дури и растенија, правење на вашиот вода кристално јасни.КАПАЦИТЕТ : да Се биде и сферични и macroreticular, Seachem Purigen има микроскопски порите кои ја зголемуваат неговата употреблива површина и на многу пати поголема од таа на чисто сферични смола.РЕГЕНЕРАЦИЈА : Еднаш Seachem е Purigen е исцрпен, тоа може да биде регенериран со решение на кајгана и вода.На кајгана ќе буквално се "изгори надвор" на органски дека се отстранети од резервоарот.БЕЗБЕДНОСТ : Некои лигите грб производи може да биде трајно фаул Purigen и направи регенерација тешко.Не повторна употреба ако мирис на кајгана/хлор е забележливо.Во случај на сомнение, впие монистра во мала количина на вода и тест за остаток на хлор со хлор тест за полнење.Возраст Спектар Опис : Сите Фази.Seachem Purigen не е мешавина од ion разменувачи или adsorbents, но единствена макро-porous синтетички полимер која се отстранува растворливи и нерастворливи нечистотиите од водата на excelled стапка и капацитет.

R

Им се допаѓа и на купувачите