.

.

Kolar Лаборатории GFO - 1 Фунти Торба на Фосфат Отстранување на Медиумите за Солена Вода Гребен Аквариуми и Корални Здравје

Kolar Лаборатории GFO - 1 Фунти Торба на Фосфат Отстранување на Медиумите за Солена Вода Гребен Аквариуми и

DEN 573.60
Износ

ВИСОК КВАЛИТЕТ : со Висок квалитет, ултра-чиста девица Bayoxide E33 гранули железен оксид (GFO) со намалени казни; ги Отстранува фосфати од вода.ПОЧИСТА И ПОЗДРАВА АКВАРИУМИ : го Намалува фосфати да помогнат аквариуми чисти и јасни, и водни здрав живот.БЕЗБЕДНА ЗА СИТЕ АКВАРИУМИ : Работи во saltwater и слатководни аквариуми, гребен тенкови, бари и повеќе.КОРИСТЕТЕ ИНСТРУКЦИИ : Работи одлично во реакторите, филтри чорапи, канистер филтри, и филтер касети.Даде брзо исплакнете да се отстрани било прашина од превозот, пред да ги користат.ПРОИЗВЕДЕНИ од СТРАНА LANXESS во Германија за да се ригорозни квалитет, перформанси, и вода за пиење чистота стандарди за години.Ги отстранува фосфати брзо за контакт.Исто така ги отстранува silicates, арсен и многу тешки метали.Појасна аквариуми и помалку за чистење и одржување.Висок фосфат отстранување капацитет за траен ефикасност.Создава здрава средина за водни растенија и животни.Безбедна за сите свежи и saltwater аквариуми, гребен тенкови и езера.Високо ефикасен во реакторите, филтри чорапи, канистер филтри и филтер касети.Bayoxide E33 GFO (Гранули Железен Оксид) Фосфат Редуктор ефикасно ги отстранува фосфат во свежа и saltwater аквариуми, езера, и базени.Не се неконтролираното, висока фосфат нивоа може да предизвика голема штета на риба, корали и други аквариум живот, и да се зголеми резервоарот за чистење и одржување барања.Нашите високо-квалитетни, богородица, вода за пиење одделение GFO фосфат редуктор adsorbs фосфати побрзо отколку конкурентските фосфат отстранување медиуми - и ги држи далеку подолго време.Резултат?Појасна вода, поздрав резервоарот на животната средина, а се помалку време поминато чистење на вашиот аквариум.Ги отстранува фосфати брзо на contact Also отстранува silicates, арсен и многу тешки metals Clearer аквариуми и помалку за чистење maintenance High фосфат отстранување капацитет за траен efficacy Creates поздрава животна средина за водни растенија и animals Safe за сите свежи и saltwater аквариуми, гребен тенкови и ponds Highly ефикасни во реакторите, филтри чорапи, канистер филтри и филтер касети.

R

Им се допаѓа и на купувачите