.

.

TONGCHAO Професионални LM8LUU LM8 LM 8мм Линеарно Движење Имајќи 8 * 15 * 45mm (4 Парчиња) Долго Тип Линеарни Лагери LM8 LUU

TONGCHAO Професионални LM8LUU LM8 LM 8мм Линеарно Движење Имајќи 8 * 15 * 45mm (4 Парчиња) Долго Тип Линеарни

DEN 1316.16
Износ

Модел : LM8 LUU; Топката коло : 4. Впишани круг со Дијаметар : 8 мм.Од Дијаметар : 15 mm; Должина : 45 mm; Од Заклучување : 35 мм.Динамичен Cr : 44 kgf; Статички Кор : 80 kgf.Тежина : 26 g; Количина : 1 Lot = 4 ПАРЧИЊА.Структура и Features Linear Черупка модел LM е линеарно движење систем кој се користи во комбинација со цилиндрична LM вратило да се изврши бесконечна директно движење.Топки во натоварени на подрачјето на нут се во точка контакт со LM вратило.Ова им овозможува директно движење со минимално триење отпорноста и постигнува многу точни и непречено движење и покрај мала дозволено оптоварување.Број на модел : LM8 LUUCoatings : Antirust oil Torque Капацитет : 8*15*45mm Surface Грубост : Ra 0.05 Структура : Линеарно Движење Bearing Material : 52100 Хром Steel Application The орев користи високо-јаглерод хром имајќи челик и надворешното и внатрешното површини се земјата по се термички обработени.Линеарна Черупка се користи во широк спектар на апликации, како слајд единици на прецизност опрема, вклучувајќи и ОП опрема и периферни уреди, мерни инструменти, автоматски рекордери и дигитална 3 D мерни инструменти, индустриски машини, вклучувајќи мулти-вретено машина за дупчење, удирање притиснете, алатка мелница, автоматски гас апарат за сечење, печатење машина, картичка за селектор и храна пакет-инг машина.Interchangeability Since на dimensional tolerances на Линеарни Буш компоненти се стандардизирани, тие се променливи.На LM окно е машински преку цилиндрични мелење, кои лесно може да се изврши и таа им овозможува на многу точни фитинг дозвола да се постигне.Многу Точни Retainer Plate Since на retainer, која води од три до осум реда на топки, е integrally лиен, тоа е способен за прецизно водење на топки во патуваат насока и постигнување на стабилна трчање точност.Мал дијаметар видови употреба integrally пластични прскалки направен од синтетичка смола.Тоа ја намалува бучавата генерирана за време на работата и овозможува за врвен подмачкување.Широк Спектар на Types A широк спектар на видови се достапни, како на пример, стандарден тип, царинење-прилагодлив тип, отворен тип, долго тип и flan.

R

Им се допаѓа и на купувачите