.

.

DouborQ Продолжување Гел Двојна Помине Форма 120Pcs Јасно Рамен Екстра Долг Ковчег Обликот на Ноктите Калапи за Гел за Нокти Помине Уметност Дизајн Салон DIY Дома

DouborQ Продолжување Гел Двојна Помине Форма 120Pcs Јасно Рамен Екстра Долг Ковчег Обликот на Ноктите Калапи

DEN 167.76
Износ

Високо-Квалитетна ABS Материјал : Акрилик рамен ковчег крива помине калапи за помине уметност направени од високо-квалитетна ABS материјал, не штети на ноктите,изработка на нокти, силни и издржливи, не е лесно да се скрши, може да се користи.Ова не е лажен ноктите и не може да се користи директно.Дизајн со Скала Линии : Двоен систем помине форма калапи се скала линии на површината, која може да направи да се пополни продолжување гел попрецизно, и полесно е да одберете и контрола на потребната должина.Нека ви се направи нокти кои одговараат на вашите нокти должина.Многу Различни Големини : Ноктите продолжување форми за рамен ковчег крива форма се достапни во 12 различни големини, секој со 12 големини, за да се задоволат потребите на различни ноктите.Совети за секој помине парче се нумерирани 0-11, спакувани во кутија за заштита на ноктите парчиња уништени.Кутијата може да се употребуваат и, исто така може да се користи за чување на лажни ноктите.Роман Дизајн : ноктите совет мувла може лесно да се создаде нокти со поли продолжување помине гел.Оваа форма може да се направи вашите прсти повеќе тенки.Во споредба со stiletto целосно покривање лажни нокти, тоа може да се користи.Гаранција : Ако имате било какви прашања во врска со вашата нарачка, ве молиме да бидат слободни да контакт.ние ќе реагираат на вас како е можно поскоро и да се потрудиме да ги реши вашите проблеми.Продолжување Гел Двојна Помине Форма Материјал : Висок Квалитет АБС Боја : Јасно Стил:Рамен ковчег крива ,продолжување Големина : 12 Различни Големини,10 PCS една Големина на Пакет : 120 PCS со Кутија за тоа Како да го користите Чекор 1:Полирање на ноктите површината Чекор 2:Изберете ноктите моделот кој ви одговара Чекор 3:се Шири Продолжување Помине Гел рамномерно Чекор 4:им Помогнам на ноктите модел кој Продолжување Помине Гел до врвот на ноктите Чекор 5:Стави својата рака во сушење светилка Чекор 6:Откако ќе се исуши,земете помине мувла исклучување Чекор 7:се Применуваат горниот слој и ја излечи Чекор 8:Полирање саканиот ефект answer : ___________________________ NOTE : Ова не е лажни нокти и не може да се користи директно.Ова е лажни нокти форми, кои мора да се користи заедно со Поли Продолжување Помине Гел за да бидат ефективни.

R

Им се допаѓа и на купувачите