.

.

Гума-Cal 03-194-ZWCHВелингтон Влезот Килим Тепих Мат, 18 x 30, Јаглен

Гума-Cal 03-194-ZWCHВелингтон Влезот Килим Тепих Мат, 18 x 30, Јаглен

DEN 2133.36
Износ

Намалување на влага со вода, се апсорбира патосници; гумена подлога е отпорен на вода за да се одржи од добивање на постојните тротоарите.Тепих душеци се "Мора да Има" ако имате скапи подови и живеат во влажни клими!.Еко-пријателски резервна гума душеци кои се направени од природни, рекултивираните и рециклиран материјал.Абсорбента мат soaks до течности и го задржува нив да се создаде не се лизга на површината за да го намалите ризикот од повреди.Полипропилен површината и гумена подлога се направи трајни мат соодветни за комерцијални влезот трска или станбени вратата душеци.Боја : Јаглен Вратата Мат На Велингтон резервна гума тепих душеци се голем плус на секое станбени или комерцијални влезот.Со својот елегантен дизајн, оваа добредојдовте мат држи остатоци и нечистотии од внесувањето на ентериери со стружење нечистотија далеку од чевли и апсењето тоа внатре во својата полипропилен влакна.Бидејќи овие се резервната гума тепих душеци, гума природна контрола го спречува душеци од лизгање наоколу.Со поддршка се направени од природни, рекултивираните и рециклиран rubbers, ова е еколошки производ, кој е дел од Зелената движење, и може да биде изложена на надворешни услови, без треперење перформанси.Поставените гума работ помага да се задржи влагата од површината на мат.Вишокот на снег и мраз ќе остане на површината на мат, бидејќи 100% гумена подлога е отпорни на влага и да било течности кои се собраа на површината нема да го направат својот пат надолу подолу.Овој факт не може да се заборават, особено за време на влажни зими!.На Велингтон Тепих Мат е совршен за било станбени или комерцијални entryways.Тоа е одлично за области кои искуство дожд и снег услови и треба влез душеци да се задржи нечистотија и остатоци далеку од зграда ентериери.Ова не се лизга мат е совршен за висока нога сообраќај области во сите временски услови.Решение-обоена влакна се долго носење и нема да исчезнат или бојата кога се изложени на сончева светлина.

R

Им се допаѓа и на купувачите