.

.

ОДА 21JPAR1V23-T0 NSF-Уверение двонасочна Електромагнетниот Вентил, PPS; NC, 1/8NPT(М), 24VAC

ОДА 21JPAR1V23-T0 NSF-Уверение двонасочна Електромагнетниот Вентил, PPS; NC, 1/8NPT(М), 24VAC

DEN 501.12
Износ

Тип на производ : електромагнетниот електрични вентили (actuated).Temp опсег : 14 до 284°f (-10 до 140°c).Работен притисок (макс) : 215. Биографија : 0.55. Материјал : PPS домување.Овие две начин нормално затворен електромагнетниот вентили се користи во стерилизација, процес, и вендинг на течности, пијалоци и храна, каде NSF Сертификација е потребно.Висок квалитет на богородица материјали обезбеди подолг живот, и висок притисок и температура отпор на orifice храна-одделение запечатување материјали се обезбеди компатибилност со медиумите и запечатување за прецизно управување со протокот.Wetted материјали целосно во согласност со NSF стандарди за да се обезбеди вода и безбедност на храна вентили се создаде нула диференцијални притисок интегрирани монтажа дупки за леснотијата на инсталација или замена ниска actuation wattage бара, што резултира во ниска потрошувачка на енергија и оперативни трошоци.

R

Им се допаѓа и на купувачите