.

.

Електрични Електромагнетниот Вентил, Нормално Затворен 1/2 инчи 12V DC Електрични Електромагнетниот Воздушен Вентил за Нормално Затворени Вода, Воздух, Дизел, Вода Ко

Електрични Електромагнетниот Вентил, Нормално Затворен 1/2 инчи 12V DC Електрични Електромагнетниот Воздушен

DEN 400.56
Износ

✪✪✪✪✪ [Одличен Квалитет] Овој електрични електромагнетниот вентил е направен од екипа месинг, точни и веродостојни. ✪✪✪✪✪ [Работи Принцип] притисок контрола вентил (континуиран проток вентил) работи слично на проток на вода switch. ✪✪✪✪✪ [Безбедност Поставување] Овој електромагнетниот вентил не само што ги држи на тековната постојана, но исто така го спречува суво согорување и контрола на проток. ✪✪✪✪✪ [Не Потрошувачка на Енергија] Механички овој производ не е потрошувачката на енергија, прилагодлив континуиран проток. ✪✪✪✪✪ [Трајни] Овој електрични електромагнетниот вентил сопственост на се носат отпорни, отпорни на корозија и високи температура отпорни.Опис : Ова електрична електромагнетниот вентил е сите месинг кастинг структура, прецизни и веродостојни, има карактеристика на носат-отпорни, анти-корозија и висока температура отпор.Карактеристики : Материјал : Месинг Напон : 12 V Номинален дијаметар : 1/2" Вода притисок : 0.02-0.8 Mpa Големина : 6.5 х 6 х 3.5 cm / 2.56 x 2.36 x 1.38 инчен Тежина : 218g 1. Еколошки услови за влезот вентил за низок притисок електромагнетниот вентил надморска Височина : 5 >11 >18 >32 Номинален дијаметар : 4 поени двојно конец, штекер дијаметар 13 (mm) Живот : > 100 000 пати Пакет се Вклучени : 1 x Електрични Електромагнетниот Вентил.

R

Им се допаѓа и на купувачите