.

.

Дигитални 2 Канали К-Тип Термометар 4 Thermocouples Сонда Сензор Тестер Следи Жичен & Нерѓосувачки Челик -50~1300°C -58~2372°С Температура На Kelvin Скала Двојна Мерење На Комплет

Дигитални 2 Канали К-Тип Термометар 4 Thermocouples Сонда Сензор Тестер Следи Жичен & Нерѓосувачки Челик -50~1300°C

DEN 3333.60
Износ

Главната Единица : -50~1300°C (-58~2372°F).Мушка-тип К-тип Thermocouples : -50~400°C (-58~752°F).Резолуција : 0.1°C или 0.1°F. Точност : ±0.4°C ±1%.Температурата На Работа : 0 ~ 40°C (32 ~ 104°F).Оперативен Влажност : 0 ~ 70% (R. H.).Температурни Сонди се користи за Дигитални К тип Термометар. 2 x Жичен К-тип со лежиште-тип совети Thermocouples.Сензорот е сместен во цевка од нерѓосувачки челик со приклучок на еден или на двата краја.Овој термометар е дизајниран да работи со 2 надворешни К-Тип thermocouples за високо-температурни мерења.Има широк спектар на апликации во Печки, Furnaces, Керамика, Керамика, Стопен Метал, и многу други индустриски употреби.Било кој стандарден К-Тип thermocouple конектор може да се користи за да го замени вклучени thermocouples кога тоа треба замена.Максималната (MAX), Минималната (MIN) и Просечната Температура Мерење (AVG). 1 x К-Тип Термометар. 2 x Жичен К-тип со лежиште-тип совети Thermocouples. 1 x Силиконската Гума Holster. 1 x 9 V Батерија. 1 x англиски Упатството Стандард Фабрика Пакет.Овој термометар е дизајниран да работи со 2 надворешни К-Тип thermocouples за високо-температурни мерења.Има широк спектар на апликации во Печки, Furnaces, Керамика, Керамика, Стопен Метал, и многу други индустриски употреби.Било кој стандарден К-Тип thermocouple конектор може да се користи за да го замени вклучени thermocouples кога тоа треба замена.Максималната (MAX), Минималната (MIN) и Просечната Температура Мерење (AVG).

R

Им се допаѓа и на купувачите