.

.

Максим WT Заварени Цилиндар: 2 Понесе x 14 мозочен Удар, 3000 PSI, 1.25 Прачка со Дијаметар SAE #6 Порта Големина, Повече: 22.00 и Продолжен Должина: 36.00, 1 Pin Кол, 288312

Максим WT Заварени Цилиндар: 2 Понесе x 14 мозочен Удар, 3000 PSI, 1.25 Прачка со Дијаметар SAE 6 Порта Големина,

DEN 350.40
Износ

2 Понесе, 14 Мозочен Удар, 1.25 Род Кол., 22 Повлече, 36 Extend, 9420 ОПТОВАРУВАЊЕ, SAE 6 Портови, 1 Pin. 2 Понесе x 14 мозочен Удар. 1.25 Род Кол.Bailey Дел Број : 288312. Цилиндри овозможи хидраулични системи да се применуваат линеарни движење и сила без механички брзини или држела од пренесување на притисок од течност во текот на клипот до точка на операција.Заварени цилиндри се дизајнирани за повеќето апликации и повеќе комплекс во дизајнот, но, се генерално повеќе тешко да се поправи поради заварени дизајн.Заварени цилиндри се обично подобро решение поради нивната компактен дизајн и кога повеќе робустен дизајн е важно во некоја апликација.Оваа заварени цилиндар е clevis монтирани, и го надминува највисоките стандарди.Овие цилиндри се дизајнирани да бара апликации и се изградени за да се обезбеди максимална сигурност и перформанси.Црна насликани.Хидраулични Цилиндри Внатрешноста : .На хидрауличен цилиндар се состои од цилиндар барел, во која на клипот поврзан на клипот род се движи напред и назад..Клипот има лизгачки прстени и да печати.На клипот се дели на внатрешноста на цилиндар во две комори, на дното на комората (ззп крајот) и клипот род страна комора (прачка крај / глава крајот).

R

Им се допаѓа и на купувачите