.

.

PUSOKEI USB Компјутер Микрофон, Кондензаторот Микрофон, во Живо Микрофон, Снимањето Микрофон, Plug and Play, Погоден за Евидентирање и Игри

PUSOKEI USB Компјутер Микрофон, Кондензаторот Микрофон, во Живо Микрофон, Снимањето Микрофон, Plug and Play,

DEN 1946.40
Износ

Професионални Cardioid Подигнување на Владата : во Нашите кондензаторот микрофон поддржува cardioid посочувајќи пикап, кои може правилно да го фати вашиот глас и производство на чиста и мазна звук без негово исклучување.Погоден за гејмери или стриминг медиуми кои треба да се изолира звук од главниот извор и се прави разлика тоа што од буката во позадина.Висок Квалитет на Снимка : употребата на високи перформанси снимање чип (до 192k Hz/24 Bit земање на примерок за ефект), на нашите USB микрофон за да може ефективно да се намали бучавата во позадина и да се евидентираат на повеќето вистински звук.И постои филтер магнетен прстен на долго USB кабел за да го елиминира ефектот на тековните на звук.USB Приклучок и да се Игра : Оваа е вози слободен десктоп микрофон.Приклучете USB микрофон директно во компјутер за да започнете да снимате.Без дополнителен возач софтвер или надворешна звучна картичка е потребно.3.5 mm џек за слушалки на микрофон ви помага да го следат вашиот глас.Голема Компатибилност : Овој компјутер микрофон работи совршено за Cortana, за Раздор, за Skype гласовен разговор софтвер и препознавање на глас.Може да се користи на КОМПЈУТЕР, лаптоп, за PS4 (не се компатибилни за Xbox и мобилни телефони), поддршка за Windows XP и Vista 7 8 10 систем.Модерен и Издржливи : микрофонот е направен од метал, цврсти и издржливи, со класична црна форма и црвениот светлосен дизајн, кои во голема мера ги исполнува својата модна извршување.Опремен со супер стабилна tripod, ќе може да се ослободи вашите раце и да уживате во забавата на живо или снимка.Како да го Користите : Plug and play Спецификација : Предмет Тип : USB Компјутер Микрофон Модел : ME3 материјал : Метал Боја : Црна Трансдуцерот Тип : Капацитивни, Притисок од Тебе, USB Дигитален Излезен Звук Глава : 14 MM Звук Главата Directivity : Cardioid Земање мостри Стапка : 192k Hz Bit rate : 24bit Фреквенција Одговор : 30 Hz-20 KHz Чувствителност : -38d B±2d B Излезна Отпорност : 2.2 KΩ Сигнал на Бучава Сооднос : 60d B Излезен Интерфејс : USB2.0 за Поддршка на Системот : За Win XP, за Vista 7 8 10 Делокруг на Примена : Погоден за снимање, игри, гласовен разговор, снимање музика, компјутер пеење или podcasting, итн.Пакет Листа : 1 x Микрофон 1 x Микрофон Носителот 1 x Tripod 1 x Податоците Линија 1 x Прирачник.

R

Им се допаѓа и на купувачите