.

.

Тексас Bushcraft Тактички Shemagh - Автентичен Keffiyeh Памук за вашиот Кампување, Планинарење и Backpacking Опрема

Тексас Bushcraft Тактички Shemagh - Автентичен Keffiyeh Памук за вашиот Кампување, Планинарење и Backpacking

DEN 310.80
Износ

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!. 100% Памук.Рака Мие Само.Се ПОКРИЕ од прашина бури, гризе зимските ветрови и непопустливи сончевите зраци со Тексас Bushcraft Shemagh Пустината Шамија.Оваа сите-времето тактички шамија ја штити вашата лицето и главата и има низа на други опстанок апликации. 43" X 43" ГОЛЕМИНА овозможува тоа да биде обвиткана околу главата или вратот како што е потребно за да се зачува телото, главата или штит на кожата од груби УВ зраци и заслепувачки песок или прашина.Тоа е совршен за оние пати кога ќе се најдете на отворено во средината на денот топлина.МЕКА И ДИШЕ 100% памук обезбедува сите-сезона удобност.Во топлината на летото, тоа им помага фитил влага далеку за да бидете кул, додека во текот на зимата, тоа може да се користи за да се намали топлина на косата, така ќе остане атмосфера топло.ИЗДРЖЛИВИ И РАЗНОВРСНА како лице за покривање шамија, тоа исто така може да се користи во итни случаи, како tourniquet или рака прашка; како ќебе или перница за време на патувањето; и да филтер за вода или сигнал за помош додека заробени во пустина.ЛЕСНИ, ПРЕНОСЛИВИ и совршен за вашиот авантуристички дух, Тексас Bushcraft Shemagh Тактички Шамија за мажите и жените можат да бидат сместени во вашиот ранец, врзано околу половината или носи како вратот gaiter за лесна за носење.Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Одете на Вашите Нарачки да започне да се вратат.Печати на враќање превозот етикета.Бродот!.

R

Им се допаѓа и на купувачите