.

.

MZP Лабораторија за Дигитални Скала Прецизност Аналитички Биланси Накит Скали LCD Дигитален Електронски Биланс за Лабораторија на Аптеката Училишна Кујна Продавниц

MZP Лабораторија за Дигитални Скала Прецизност Аналитички Биланси Накит Скали LCD Дигитален Електронски Биланс

DEN 837.60
Износ

【НАГЛАСИ】- Висок квалитет на изградба и солидни перформанси на аналитички ваги може да се обезбеди доследна и прецизно мерење на резултатите.Тежина мобилен испорачува постојано веродостојни резултати и автоматски го прилагодува балансот со автоматско откривање на грешка, заштита од преоптоварување. 【Висока Прецизност】- Оваа Лабораторија за дигитални електронски рамнотежа може да се измери до 3000g со 0.01 g точноста резолуција, кој нуди врвен прецизност и точност.Повеќе работни модови се справи со голем број на мерење функции. 【Професионални】- лабораторија прецизни аналитички рамнотежа има големи позадинско осветлување на LCD, што дава јасна видливост на мерење на резултати, Изграден со РЕКЛАМИ за домување и големи лесно достапен и транспарентен мерење комората. 【СПЕЦИФИКАЦИЈА】- Опсег 300g/0.01, 500g/0.01, 600g/0.01, 1000g/0.01, 2000g/0.01, 3000g/0.01(g) Диск големина : 128mm, Димензии : 270x190x80 mm. 【ДЕЛОКРУГ НА ПРИМЕНА】- Медицински и здравствени, Кинеската билна медицина тестирање, образование, бизнис единици, научни експерименти, накит, злато, прехранбената индустрија, итн.Висока прецизност електронски ваги, лабораториски аналитички balance Scope на примена : лабораториска употреба, златен накит мерење, делови на квалитетот за тестирање, индустриски и училиште употреба.Модел : GHL-Y стандард рамнотежа точни да 0.01 gdesign : Пет-двострано калено стакло (шофершајбната ефикасно да го спречува остатоци од паѓање во)Медицински нерѓосувачки челик мерење плоча (отпорен на корозија, оксидација отпорни, лесен за чистење)РЕКЛАМИ пластични случај (материјал е безбедно, трајни)Голем LCD дисплеј (на податоци читање е лесно, без око повреда)Хоризонтална прилагодување нога (мазни отпорност на абење, лесно да се прилагоди) Главни ефикасноста карактеристики : 1. Единица за конверзија : грама, carats, фунти, унци, унци злато, итн.2. AC supply3. Автоматска калибрација функција (надворешни калибрација)4. Целата тежина и peeling5. Хоризонтална прилагодување feet6. LCD display7. Ултра-дебел РЕКЛАМИ материјал housing8. Електромагнетни рамнотежа sensing9. Нерѓосувачки челик мерење pan Main Спецификации : Опсег : 300g/0.01,500 g/0.01, 600g/0.01, 1000g/0.01, 2000g/0.01, 3000g/0.01(g)Диск големина : 128mm Dimensions : 270x190x80 mm Warm до : 5-10 (минути)Пакет се Вклучени : 1x електронски рамнотежа, 1x шофершајбната, 1x тежина, 1x упатство, 1x гаранциона картичка, 1x надворешно напојување.

R

Им се допаѓа и на купувачите