.

.

Фаза Секвенца Реле, AC 50/60Hz 4-Жица 3-Фаза Фаза Секвенца Реле Заштитник Напон Заштитна Реле

Фаза Секвенца Реле, AC 50/60Hz 4-Жица 3-Фаза Фаза Секвенца Реле Заштитник Напон Заштитна Реле

DEN 2239.20
Износ

Фаза Секвенца Заштитник,фазата секвенца заштитник усвојува стандард модуларната структура и железнички инсталација.Фаза Секвенца Реле,производ го подобрува анти-мешање на перформансите на фреквенција конвертор, и претставата е постабилна.Напон Следење Реле,во Реално време следење на фаза-редови, фаза-недостасува и напон-неурамнотежени грешки во три-фаза четири-жица коло.Напон Заштитна Реле ,производот има три индикатор светла покажува различни услови за работа.тој производ е заштитен функции : фаза кршење, фаза зачудувачки, неурамнотежен напон, линија кршење.Спецификација : Модел : JVRD-NK Следење коло : L1, L2, L3, N Оценет напон : 300-500 V AC, 50/60 Hz Номинална струја : 3А Заштита функција : Фаза неуспех, фаза грешка, напон нерамнотежа, неутрална линија исклучувањето Display mode : Фаза неуспех, не е во ред фаза, нормално 3 LED светла укажуваат на работниот статус Контакт форма : 1 сет на конверзија контакти + 1 сет за нормално затворени контакти Контакт капацитет : 6 A 250 V AC (resistive) Димензии (должина * ширина * длабочина) : 79*23*79mm / 3.1*0.9*3.1 во Инсталацијата метод : 35mm железнички Тежина : 117g / 4.1 оз Пакет листа : 1 * Фаза секвенца заштитник Забелешка : актуелната производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.Ако проектот може да ги задоволи вашите потреби, ве молиме да мислат за нас и Нашата цел е да се создаде најдобар клиент сервис за нашите производи.

R

Им се допаѓа и на купувачите