.

.

Entwth Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник[2 Pack] за iPad Воздух 10.9(4 2020) & iPad Про 11-инчен(3-та Генерација 2021/2 Генералот 2020 година/ 1 Генералот 2018)[Око Нега,Олеснув

Entwth Анти Сина Светлина Калено Стакло Екран Заштитник[2 Pack] за iPad Воздух 10.9(4 2020) & iPad Про 11-инчен(3-та

DEN 1471.20
Износ

5 D Криви Остро Дизајн спречува chipping, обезбедување на зголемена безбедност и поголема компатибилност со голем број на случаи, работат совршено.Тоа може да се заштити вашата кожа и да се спречи од сува кожа,Chloasma,и луничка предизвикани од ултравиолетово рефлексија.Исто така, на блокови 98% УВ блокада 310nm-380nm,Тоа може да се заштити вашата кожа и да се спречи од сува кожа, Chloasma, и луничка предизвикани од ултравиолетово рефлексија.Пролонгирана употреба на електронски уред прикажува ќе предизвика : 1.Совршен за краток слепи лице, бебе,мајка, училиштето ученикот,канцелариски работник,социјалните медиуми addict,онлајн гејмер,љубител на модата и сл.Очите замор,сува,трнење и други феномени.Full screen protector калено стакло, обезбедува целосна работ на работ заштита,2.Зошто треба да се избере Entwth Калено Стакло Екран Заштитник?Entwth Калено стакло guard екран заштитник блокови 90% од штетната сина светлина се движат од 380nm-420nm ,помага да се намали око замор и можностите за веројатно симптоми предизвикани од сина светлина.Она што е УВ?Уреди со LED екрани ослободување форма на невидливи УВ, што може да се направи вашата кожа сува,предизвика меланин врнежи на вашето лице.Entwth Око нега калено стакло guard екран заштитник го прават тоа можно да уживаат играјќи си со електронски уреди и здрав живот.Тоа е емитирана од LED екрани од уреди како што се мобилни телефони,кои може да се оди директно кон жолта дамка во основата на ретината,предизвикува сериозни оштетувања на очите. 【9 H Цврстина & Oleophobic Слој】Направени од високо силикон алуминиум 99% ги покриваат калено стакло, отпорен на гребнатини до 9 H,дава вашиот телефон максимална заштита од капки, пукнатини, гребнатини и нормално знаци на истрошеност.9"(4-та генерација 2020) & i Pad Про 11"(2018/2020/2021 Ослободување,1/2/3-та Генерација).Тоа им помага да се промовира здрава melation нивоа за подобар сон и со ослободување око мускулен замор,суви очи,заматување и други симптоми,ги заштитиме нашите очи совршено.и кога анти сина светлина филмот е во црна позадина, тоа ќе биде малку пурпурна.Ноќта е екран нарушува спиењето.Визија капка или загуба.Обложени на задната страна со силна силикон лепило,тоа го прави лесен за инсталација и придава на екранот цврсто.Она што е Сино Светло?Истражувањето покажува дека сина светлина главно постои во зраците на светлината емитирана од електронски уред се прикажува,како што се мобилни телефони ,компјутери ,vidio игри и така натаму.【Компатибилен Модел & Целосна Покриеност】Целосна Покриеност Калено Стакло Екран Заштитник одговара на моделот : За i Pad Воздух 10.Во споредба со здравјето на очите, ова е сосема прифатливо.Едноставен за инсталација и отстранување(Меур-Free/Нема Остатоци).Екран заштитник калено стакло има нано oleophobic слој за нафта-отпорни,анти-отпечаток,заштитник површина која е лесно да се чисти.Кога анти сина светлина филмот е во бела позадина, тоа ќе биде малку жолта.Ако скршен,заштитник на паузите во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден од други производи од стакло. 【Обезбедува Око за Заштита & Широка Целна Публика】ги Задржите очите здрави и да не се уморни после зјапање во екранот за долго време.

R

Им се допаѓа и на купувачите