.

.

Augusta Спортски Жените Стандард Wicking t-Shirt

Augusta Спортски Жените Стандард Wicking t-Shirt

DEN 188.64
Износ

100% Полиестер.Увезени.Не Затворање затворање.Машина За Миење.Крајна издржливост и удобност.Влага-wicking.Класичен одговара.Флексибилност.Широк Спектар на бои, од темни нијанси на светло оние, Augusta Спортски нуди широк спектар на кошула бои за да изберете од.Достапни големини од XS да 3 XL.Се вратиме на основите со оваа класична кошула со Augusta Спортски.Изработени од 100% полиестер платно, оваа кошула е лесен во тежина, што го прави полесно за неговиот носител за да се движат.Полиестер ткаенини обезбедува крајна издржливост и удобност.Тоа, исто така, има исклучителна breathability која носи чувство на удобност на носителите.Ова Т кошула може да Фитил на пот и влага, на оддалеченост од телото, во одржување на кожата на ладно и суво.Што повеќе, тоа е исто така отпорен на абење, поради неговата флексибилност и еластичност.Од темни нијанси на светло оние, Augusta Спортски нуди широк спектар на кошула бои за да изберете од.Достапни големини од мали да 6 XL.На Wicking Т-маица од Augusta Спортски е обука главен направени за секој спортист.Изработени од 100% полиестер wicking сплетам, оваа маица ви држи сува и удобно за време на најтешките вежби.Овој лесен т-маица им овозможува на носителите да се движи со леснотија.Експанзивна боја опции значи можностите за оваа маица се бескрајни.Карактеристики set-во ракави за максимална удобност.

R

Им се допаѓа и на купувачите