.

.

HydroGlyde Премиум Тешки Лизгачки Када Трансфер на Клупата и Туш Стол со отвор СЕДИШТЕ. Прилагодливи Нозе и Појасот. Брз Алатка-Помалку Собрание (Сива)

HydroGlyde Премиум Тешки Лизгачки Када Трансфер на Клупата и Туш Стол со отвор СЕДИШТЕ. Прилагодливи Нозе и

DEN 912.00
Износ

ПРОФЕСИОНАЛНА ОДДЕЛЕНИЕ лизгачки трансфер на клупата, бања и туш стол.Напор лизгање за безбедно, лесно трансфери во и надвор од када или туш.Platinum Здравствени производи се користат во илјади болници, старечки домови и приватни домови од страна на корисници кои вредност квалитетот, безбедноста, удобноста и комфорот во текот цена.Брз TOOLS-ПОМАЛКУ собранието за помалку од 5 минути.СЕДИШТЕТО ИСЕЧОК СО ВМЕТНУВАЊЕ.На commode отворање овозможува непречен пристап до perineal површина за лесна и ефикасна машина за перење.А snap-in insert дел е вклучена кои може лесно и брзо да се додаде и отстранети од седиштето како што сакате.На монтажа заградата го задржува вметнете дел во раце дофат.Појасот се вклучени.ИНСТИТУЦИОНАЛНА КВАЛИТЕТ ПРОЕКТИРАЊЕ/ИЗГРАДБА.Целиот шасија на Hydro Glyde е произведен со лесни уште стабилна алуминиум компоненти.Рамката никогаш нема да рѓа и трајни изградба спречува било тетеравење, тресење или ѓубрето. 100% реверзибилна - може да се користи со десната и левата страна када и туш отвори.ЦЕЛОСНО ПРИЛАГОДЛИВИ седиште висина за совршено се вклопуваат.ПОМЕСТЕНА ПОМОГНЕ СПРАВИ им помага на корисниците лесно да планирам и да излезе од туш или када.Непречено плови стол ја елиминира опасни треба да shuffle низ клупата како стар стил бања клупи тоа често може да доведе до кожата солзи, коленото и на колкот заеднички вирус, како и паѓа.Answer : ___________________________ Note : ИЗБОРЕН НОГАТА ЕКСТЕНЗИЈА КОЛЕКЦИИ И ХОРИЗОНТАЛНА ПАТУВААТ ПРОДОЛЖУВАЊЕ КОЛЕКЦИИ, исто ТАКА, на РАСПОЛАГАЊЕ.ЗДРАВО КОНТРАСТ БОЈА ЗА БЕЗБЕДНОСТ.Нашата единствена HI-VIEW СИНА боја го прави клучните делови на чаир многу полесно да се видите со визија оштетени и/или за деменција страда корисници.Наместо да се меша во со позадина како стариот стил на бела клупи, сина контраст боја им помага на корисниците да се направи разлика на чаир од неговата околина, како и значително го намалува лизга, патувања и паѓа - водечка причина за смрт од повреди кај луѓето над 65 години. На Hydro Glyde премиум лизгачки трансфер на клупата и бања/туш стол е совршен бања помош за лица со намален и/или болно мобилност предизвици.Тоа е само трансфер на клупата со цел да се елиминира и паѓа и кожата солзи.На Hydro Glyde вклучува еден исечок седиште за брзо, лесно и ефикасно чистење.Вметнатите дел може да се додаде и да се отстрани како што се бара.Брз, алатка-помалку собранието и приспособување на висина на дршката карактеристика овозможува Hydro Glyde да се интегрираат совршено со повеќето кади и тушеви када на пазарот.Рамката е изградена на rustproof алуминиум со години на сигурни употреба.Дизајниран од страна на пред-линија здравствените работници со децении искуство во безбедно капење и трансфери, Hydro Glyde е премиум трансфер на клупата/бања/туш стол производот се препорачува од страна на медицински сестри, физиотерапевтите и докторите низ земјата.Сигурносен Појас е вклучена. 330lb Губење на Капацитетот.ЗАБЕЛЕШКА : ВЕ МОЛИМЕ РАЗГЛЕДАЈТЕ ЛИНИЈА ЦРТАЊЕ И ДИМЕНЗИИ ВО СЛИКИЧКА ДЕЛ ВНИМАТЕЛНО ПРЕД ДА НАРАЧАТЕ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ОВАА ТОЧКА ЌЕ МОЖЕ ПРАВИЛНО ДА СЕ ВКЛОПИ НА КОРИСНИКОТ, А СЕ НАМЕНЕТИ СМЕСТУВАЊЕ ЛОКАЦИЈА.

R

Им се допаѓа и на купувачите