.

.

Dahua Технологија N588D63S 8-Канал 4K UHD ePoE NVR со 3TB HDD & 6 4K Купола Камери за Полнење

Dahua Технологија N588D63S 8-Канал 4K UHD ePoE NVR со 3TB HDD & 6 4K Купола Камери за Полнење

DEN 22439.76
Износ

Quad-core вградени процесор и Линукс оперативниот СИСТЕМ.Plug-and-play операција.Пристаништа 1-8 поддржува e Po E & Eo C.Конфигурираат снимање опции и планови кои ги зачувате HDD простор и активно следење на време.Вграден-во IVS (Интелигентна Видео Систем) аналитичка алгоритми за следење на сцена за tripwire повреди, мрежна грешка, micro SD картичка грешка, и неовластен пристап.Зголемена Моќ над Ethernet (e Po E) технологија овозможува долго растојание енергија и пренос на податоци преку Ethernet или коаксијален кабли до 3281'.Монитор вашата домашна или бизнис со N588 D63 S 8-Канал 4 K UHD e Po E NVR со 3 TB HDD & 6 4 K Купола Камери за Полнење.На 8-канал NVR ви овозможува да снимате и да управувате со најмногу осум камери.Опремен со два SATA III пристаништа кои може секој поддршка 10 TB на HDD складирање, овој рекордер има 20 TB капацитет на складирање (3 TB инсталирани).Smart H. 265+/H. 264+, Х. 265, Х. 264, и MJPEG видео кодеци се задржи досие големини податлив, додека одржување на најдобар квалитет е можно.Вклучени купола камери секој фати 4 K UHD резолуција на видео во 15 fps користење на 2.8 mm фиксен објектив кој испорачува 106° хоризонтална поле на гледање.Камерите имаме една ноќ визија опсег до 98'.Тие се сместени во IP67 - и IK10-номинална метални куќишта кои се погодни за употреба на отворено во области на ризик од вандализам.

R

Им се допаѓа и на купувачите