.

.

HEYLULU Електронски Дигитални Caliper Инчен/Метрички/Фракции 0-6 Инчен/150 mm Нерѓосувачки Челик

HEYLULU Електронски Дигитални Caliper Инчен/Метрички/Фракции 0-6 Инчен/150 mm Нерѓосувачки Челик

DEN 1531.20
Износ

❀ 4 CR13 нерѓосувачки челик вратило со ABS пластика за домување, цврсти и издржливи, длабочина-мерење на ножот, прецизни внатрешни и надворешни мерење на вилиците, прецизност lapping заврши електронски дигитални дебеломер. ❀ Инчен/Метрички/Фракции конверзија за повеќе различни потреби.Resolusion е од 0.01 mm. ❀ На метрички caliper може да се измери до 6 инчи / 150mm, можете да пробате внатрешен дијаметар, надворешен дијаметар, длабочина, должина, ширина од неа. ❀ 3 копчето дизајн го прават тоа лесно да се користат; е / исклучување, еден е mm/во/С switch, последниот се врати на нула. ❀ Функција голем, лесно може да се прочитаат, со висок контраст LCD екран.Идеална алатка за широк спектар на индустриски и automative апликации.Функција : 4 CR13 нерѓосувачки челик вратило со ABS пластика за домување, цврсти и издржливи, длабочина-мерење на ножот, прецизни внатрешни и надворешни мерење на вилиците, прецизност lapping заврши електронски дигитални дебеломер.Инчи/Метрички/Фракции конверзија за повеќе различни потреби.Resolusion е од 0.01 mm.Мерката caliper може да се измери до 6 инчи / 150mm, можете да пробате внатрешен дијаметар, надворешен дијаметар, длабочина, должина, ширина од неа.3 копче за дизајн го прават тоа лесно да се користат; е / исклучување, еден е mm/во/С switch, последниот се врати на нула.Функција голем, лесно може да се прочитаат, со висок контраст LCD екран.Идеална алатка за широк спектар на индустриски и automative апликации.Спецификација : Материјал : 4 CR13 Нерѓосувачки Челик Резолуција : 0.01 mm/0.0004" Точност : ±0.04 mm/0.0016" Батерија : 1 x LR44 Копчето Батеријата Вкупна Должина : 234mm/9.21" Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!Пакетот Вклучува : 1 x Vernier Caliper 1 x Преносни Кутија.

R

Им се допаѓа и на купувачите