.

.

N/A/A Montessori Играчка за Години - Суштински Образовни Сензорни Одбор Научат да се Облекуваат Активност Зафатен Одбор за Години Патување 1 2 3 4 5 години

N/A/A Montessori Играчка за Години - Суштински Образовни Сензорни Одбор Научат да се Облекуваат Активност Зафатен

DEN 1992.48
Износ

?Лесно Да се Носат : играчка е пренослив рано образование загатка складирање торба дека е лесно да се носат и продавница, и Montessori инспириран сензорни одбор може да им помогне на вашето бебе да се изгради основни вештини. ?Применливи Возраст : зафатен одбор е погодна за деца од 18 месеци до 6 години, бидејќи ја стимулира креативноста и е издржлив.Погоден за перење и хемиско чистење. ?Се движат Вашите Прсти : се Движи прстите, да научат да се врзуваат shoelaces, да научат да се справи со патент, да научат да ги препознаваат плодовите, да научат да тока. ?Образование Циклус Играчки : Рано детско образование циклус играчки градинка бебињата се носат наставната опрема. ?Моторни Вештини : зафатен деца одбор им помага на моторни способности, меморијата, и апсолутно бара мозокот моќ.Тој користи три-димензионални мека чичко волна ткаенини и се чувствува мека. ?Спецификации : Име : Почувствува Одбор Образовни Играчка Материјал : почувствува Тежина : околу 240 грама Перење метод : погоден за миење на рацете и машина за перење Пошироката големина : за 32 * 28 * 22.6 cm/12.60*11.02*8.90 во Способноста развој : размислување и рацете, разбирање, интелектуалниот развој, индексирање, визија, интерес развој, значење, емоции, слушање, и други способности, рака-око координација, родител-дете комуникација, интерактивна играчки.Montessori научат како да се чувствуваат зафатен бебе одбор играчки за одбор деца ?Пакување Листа : Образовни Играчка * 1.

R

Им се допаѓа и на купувачите