.

.

Szliyands Сребро Контакт Граница Вклучите,МИ-8111 Клипот Еден Граница Вклучите 1NC+1NO 2 парчиња

Szliyands Сребро Контакт Граница Вклучите,МИ-8111 Клипот Еден Граница Вклучите 1NC+1NO 2 парчиња

DEN 311.76
Износ

Модел : МИ-8111; Клипот Тип.Среброто контакт граница вклучите може да се зголеми фреквенцијата на употреба на диригент, да се зголеми контактот ефект, како и подобрување на ефикасноста на диригент.Тоа, исто така, има предности на отпорност на абење, отпорност на топлина и оксидација отпор.Во можност да го издржат некои washdowns, шок и вибрации.Лесен-за-жица, непречено функционирање и сигурен.На граница вклучите може да се широко се користат во автоматска контрола на различни машини, ограничување на движењето, да се приближат акција или програма за контрола switch.Спецификација : Име на Производ : Граница Вклучите Модел : МИ-8111 Actuator Тип : Клипот Тип Оценет Напон : 5 A 250 V AC / 0.4 А 115 V DC Опис : Двојно коло граница вклучите со изгради-во двоен полињата за механизам.Висока јачина на метална школка, цврсти и издржливи Непречено функционирање со highter OT.Сребрени контакти.Лесен-за-жица дизајн.На граница вклучите може да се широко се користат во автоматска контрола на различни машини, ограничување на движењето, да се приближат акција или програма за контрола switch.

R

Им се допаѓа и на купувачите