.

.

Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм, Компатибилен со Canon Дигитални SLR Камера EOS 30D Анти Шпионски TPU Guard ( Не Калено Стакло Заштитници )

Puccy за Приватност Екран Заштитник Филм, Компатибилен со Canon Дигитални SLR Камера EOS 30D Анти Шпионски

DEN 359.52
Износ

Ве молиме да бидат внимание дека екран заштитник е флексибилен пластичен филм, Не Калено Стакло.ВАЖНО : Вашиот уреди' на осветленоста на екранот ќе се намали кога овој заштитник е во употреба.Ве молиме да го прилагодите осветлувањето на екранот соодветно според лични потреби. 4 H Цврстина можат ефикасно да се спротивстави на дневни гребнатини.Авто-лековити својства им овозможи на филмот за да се опорави од мали гребнатини и да ја задржите вашиот екран сосема нов.Прашина,меур слободни,еден-притисни супер лесно за инсталација.Детали За Производот : 1. Го штити вашиот уред од тврда тврдост, абразија, гребнатини, оштетување како што се намалува, и судир. 2. Користење на силиконски лепило дека е лесно да се падне, airless обработка елиминира воздушни меурчиња, и адсорпција продолжува природно. 3. На површината има отпечаток отпорни на масло-отвратителен слој, па можете да избришете ја исклучува брзо со светлина избрише. 4. Тоа не влијае на тенки, мека на допир чувство, допир операција и чувствителност. 5. Само-лекување грб филм со одлична нула repairability и moldability.Тоа е одличен за лекување својства, е отпорна на минута гребнатини на површината, доколку е изгребан на одредена длабочина .Прашања кои имаат Потреба од Внимание : ① ве Молиме не допирајте на лепило површината, или се допре со други работи.Ако таму се било прашина, ве молиме да користите прашина-апсорбер да се отстрани прашина пред инсталацијата.② За инсталација, бидејќи тоа е многу тенка tpu филм, искинати делови може да се добие прашина, ги оставаат отпечатоци од прсти, навивам рабови, итн.Ве молиме бидете сигурни да се обрне внимание на, ако филмот е прашливи или не, ако било, користете Прашина-апсорбер да се отстрани прашина пред инсталацијата.

R

Им се допаѓа и на купувачите