.

.

(250 компјутери) 1/2-13 X 1-1/2, Машински Завртки, Плоштад Главата, Челик, Обичен

(250 компјутери) 1/2-13 X 1-1/2, Машински Завртки, Плоштад Главата, Челик, Обичен

DEN 2049.60
Износ

Машина завртки најчесто се користи во изградбата апликации.Машина завртки tolerances обично се помалку прецизни од оние на кап завртки.За разлика од кап завртки, не мора за миење лице или машински точка.Дијаметар (Номинална) : 1/2"Дијаметар (Димензија) : 0.5"Нишка на Теренот : 13 Length (Номинална) : 1-1/2"Нишка Должина : 1.25"Низ Станови : 3/4"Главата Висина : 0.348"Производ Класа : Надворешно Навој Fasteners Order : Машина Тема Fasteners Category : Машина Bolts System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Главата Стил : Плоштадот Head Drive Стил : Надворешни Плоштадот Drive Thread на Ветер : Десен Thread Material : Steel Coating : Uncoated Standards и Спецификации : ASME B18.2.1 и SAE J429 A забелешка на нашиот производ слики : авторски права на слики, шематски претставувања.Овие се уметнички renderings која не може да се одрази на точниот изглед, пропорции и/или релативните димензии на вистинските производи.За повеќе прецизни слики и/или технички упатства, ве молиме контактирајте го нашиот клиент тим за поддршка.

R

Им се допаѓа и на купувачите