.

.

FINGERINSPIRE 9 Компјутери Велигден Stencils Среќен Велигден Цртање Сликарство Шаблони Поставува Пластична Јајце Зајакот Птици Stencils Велигден Шаблон се Поставува за Сликарс?

FINGERINSPIRE 9 Компјутери Велигден Stencils Среќен Велигден Цртање Сликарство Шаблони Поставува Пластична

DEN 323.76
Износ

【Среќен Велигден Матрицата】 Пластични матрицата се состои од 9 компјутери зборови модели, кои додадете изненадувања и среќни во вашиот живот.Пакетот вклучува 3 еез 11.8x5.9inch/30x15cm stencils и 6 компјутери 11.8x11.8 инчен/30x30cm stencils. 【Уникатен Модел】 Секој шаблон има различни текст модели, симпатична зајаци и птици, убави венци и јајца, и "Морков Печ" "Добредојдовте Peeps" "Среќен Велигден" текст, кој додава празнична атмосфера. 【Безбедност Материјал】 Нашите DIY занает stencils се изработени од еко-пријателски МИЛЕНИЧЕ, издржлив и лесен, перат и еднократно.И усвојување на ласерски сече, кои ќе обезбедат рабовите повеќе мазна, безбедно за деца и вашето семејство. 【Лесен За Употреба】 Прво, поправи stencils на местото каде што треба да се наслика, а потоа користете четки или друга боја на пен да се подготви потребната шема, конечно се отстрани дефиниција.Убава дело е завршено. 【Широка Примена】 Не само stencils за ѕидови, ги користат овие обновливи stencils за сликарство на дрво, платно, мебел, подови или повеќе.Тие дури и може да направи голема уметност парчиња.Боја : Бела.Различни големини:.Плоштад : за 30мм широк, 30мм високо.Правоаголникот 1 : за 297mm долго, 210mm широк;.Правоаголник 2 : за 29.7 см широк, 42cm долг;.Разни модели : .Вклучувајќи животни, растенија, писма, Божиќ и разни други теми.Таа е направена од на ПЕТ материјал и ласерски сече за да се обезбеди дека рабови се поблаги и нема да биде изгребани, сигурна и безбедна.На уникатен и роман шема дизајн додава интерес за вашиот живот, која е многу погодна за DIY создавањето со семејството и пријателите.Можете да наслика на дрво, платно, мебел, подни, плочка, таванот и мебелот, или да ја користите за да се направи домашна декорација.

R

Им се допаѓа и на купувачите