.

.

Еко-Пријателски Шампон и Балсам - Unscented - Сулфат Слободни, 16 оз (Рефил Шише без Пумпи)

Еко-Пријателски Шампон и Балсам - Unscented - Сулфат Слободни, 16 оз (Рефил Шише без Пумпи)

DEN 1440.00
Износ

Unscented, Вегетаријанци Шампон и Балсам.Произведени Без Суровост.Biodegradable.Не ГМО Состојки.Сулфат & Paraben Слободни.Дете безбедно и боја безбедно шампон и балсам сет.Совршен за сите коса и кожа видови, вклучувајќи ги и оние со чувствителна кожа или чувствителни скалпот.Одржлив refillable шишиња кои можат да се врати да се користи за слободни.Се елиминира за еднократна употреба пластика!.Вклучува 16 оз шампон и 16 оз на средството за смекнување на косата.НЕ вклучува пумпи.Користете пумпи од оригиналната набавка на телефонот.Ќе го вклучите пумпи повеќе од твоите празни шишиња и се чува за перење!Вашиот празни шишиња може да бидат вратени во кутијата вашиот refills пристигна во за СЛОБОДНИ да бидат исчистени, полни и се користи.Враќање етикета ќе бидат вклучени во кутија.Само ставете го во текот на постојните превозот етикетата и да се стави надвор да се подигнат само како и секој друг писмо.Ние го направи тоа лесно да се направи добро.Се чувствуваат добро додека го направи добро, кога ќе ги користат нашите unscented шампон и балсам во refillable, returnable алуминиумски шишиња.Нашите органски состојки работат заедно за да се донесе вашата коса врати во живот и да се врати управливост, додавајќи сјај и мекост.Како нашите еко-пријателски пакување систем работи : #1 - Цел еден на нашата прекрасна производи.Земете капакот исклучување и вметнете ја пумпа во refillable шише. #2 - Рециклирање на оригиналниот превозот кутија и дополнителни капак. #3 - Кога вашиот производ работи ниски, цел на рефил и вклучете ја пумпата во текот на нови шише кога тој ќе пристигне. #4 - Врати вашите празни шишиња во рефил е кутија со затворен превозот етикета за СЛОБОДНИ да бидат исчистени, полни и се користи.Ние го направи тоа лесно може да им помогне на планетата додека лекувањето на себе!.

R

Им се допаѓа и на купувачите